Головна » Статті » Архітектура

Архітектура даху. Єдність стилю будинку і покрівлі

Ох, нарешті, ви зібрали потрібні кошти для того, щоб придбати чи побудувати будинок. Ви вже уявляєте як розкішно блукатимете по вашим апартаментам і будете пишатися вашим придбанням. Та для того, щоб будинок відповідав приказці: ”Мій дім – моя фортеця” потрібно вибрати хороший міцний дах, який би не тільки оберігав жителів дому від примхів погоди, але й гармонійно "вписувався” у стиль всього будинку. Тож, давайте постараємось стати більш обізнаними в цьому питанні.

Розпочнемо із мого улюбленого стилю – романтичного. Будівлі, що витримані в саме такому стилі завжди мене зачаровують так, що, проходячи повз них, я не можу відірвати погляду. Романтичний напрямок в архітектурі звертається до образів старовинних віл, такі будівлі навіть дещо химерні. 


Як бачимо із фото, для будинків характерна наявність балконів, терас, веж різних розмірів та форм. Головне, щоб вони були стилізовані "під старовину” ліпниною, куванням, решітками або іншими елементами. Фасади часто асиметричні, завдяки чому такі котеджі можуть вписатися в будь-який рельєф. Тому, підтримуючи романтичну стилістику дому, для покрівлі потрібно використовувати черепицю. Форма даху, в-основному, завжди складна, оскільки будинок складається з багатьох частин, має неправильну геометричну форму. Часто дах складається із двох, чотирьох нахилів.

Прогулюючись вулицею О. Кобилянської, що знаходиться у місті Чернівці, ви обов’язково звернете увагу на так званий Німецький народний будинок, що витриманий у західноєвропейському стилі. Якщо ваша душа "лежить” до такого строгого та аристократичного стилю, то потрібно пам’ятати, що в його основі лежить практичність, економічність, раціональність, що проявляється в плануванні, оформленні, у виборі матеріалів та в особливостях конструкції. Дах найчастіше – двосхилий. Покрівельний матеріал – металочерепиця, в-основному червоного кольору, рідше – синього. Форма таких будинків – квадрат чи прямокутник із невеликою різницею у довжині сусідніх вікон.


Як тільки нам набридає місто, ми одразу збираємо речі і їдемо в заміський будинок, або простішими словами – на дачу. Останнім часом набирають популярності будинки в стилі кантрі по-швейцарськи, такий стиль і притаманний будиночкам, що знаходяться на території гірськолижних курортів.


Дах у таких будівель – масивний та низький, який призначений захищати від сильних дощів, вітрів та великого снігопаду. Периметр даху виступає за межі стін дому, що сприяє відведенню дощів та талих вод від фундаменту.

Перед входом в такий будинок будують маленький поріг, іноді навіс. При наявності тераси, вхідні двері розташовані на ній.

Поступово з’являються будинки в стилі хай-тек, та все-таки вони не набувають великої популярності. На мою думку це відбувається по двом причинам: даний стиль досить холодний, в якому не всім людям комфортно та собівартість будівництва досить висока в порівнянні з традиційними стилями, а також даний стиль вимагає від архітектора нестандартного підходу та польоту фантазії.

Основний акцент робиться на формі всієї споруди, деталям тут не придають важливого значення, віконні та дверні рами будуть непомітні, не виділятимуться ні кольором, ні фактурою.


Особливістю сучасних стилів є те, що їх автори стараються змінити уявлення про ідеальні та неправильні форми. Єдине правило – будинок повинен бути зручним та функціональним. Дах в таких будинках в-основному – прямий, без схилів та вигинів. Та не слід забувати, що дощовій і талій воді буде складно стікати з такого даху, що з часом може призвести, до плям на стелі та зіпсованого ремонту.

І на завершення, звичайно ж , класичний стиль. Фасад такого будинку – строго симетричний, на основних формоутворюючих лініях створений акцент за допомогою кольору та чітких форм. Композиція завжди пропорційна і логічно створена. Дах часто має складну форму із-за складної форми самої споруди, як правило будинок покритий черепицею різних кольорів. Вибираючи колір черепиці, намагайтесь вибрати лаконічний колір, що якнайкраще б підходив до основного кольору фасаду вашого дому.


В теперішній час є безліч варіантів дизайну вашого будинку, постарайтесь до дрібничок продумати його зовнішній вигляд, не забуваючи при цьому, що дах і фасад будинку повинні бути в єдиному стилі. Адже який би ви ремонт не виконали всередині дому, більшість людей все одно спочатку зверне увагу саме на фасад споруди, це ніби своєрідна візитна карточка вашого будинку. Маю надію що, мої поради стануть вам у нагоді. І повертаючись щовечора додому, пам’ятайте, що будинок цінується не кількістю грошей, що вкладені в нього, а теплом та ніжністю ваших рідних і близьких у домі…
Категорія: Архітектура | Додав: systems (03.11.2012) | Автор: Унгурян Г
Переглядів: 2274 | Теги: кантрі, єдність стилю, покрівля, дах, західноєвропейський стиль, покрівельні матеріали, будинок і дах, романтичний стиль, Хай-тек, Архітектура даху | Рейтинг: 4.8/8
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]