Головна » Статті » Архітектура

Basket Apartments: Цікавий студентський гуртожиток у Парижі

Більшість людей із вищою освітою свої студентські дні і ночі проживають у гуртожитку. Це споруда, яка об’єднує всіх, а сусіди по кімнаті стають майже родичами. Гуртожиток –  це щось нестримно веселе, божевільне, неспокійне, в якому постійно шумно. Це тимчасовий дім для всіх студентів. Переїжджаючи на постійне місце проживання до споруди, ми очікуємо такі ж комфортні умови, які  були вдома. Та повірте мені, людині, яка проживала у гуртожитку протягом чотирьох довгих років, умови зовсім не ті. Адже саме тут ви дізнаєтесь, що таке черга на кухню до газової плити чи санвузла, а також закалювання крижаною холодною водою. Та, з часом, студенти до цього звикають і не уявляють власне студентське життя по-іншому. Однак, за кордоном, архітектори надають важливого значення будівництву гуртожитків та комфортному проживанню студентів. Однією із таких дивовижних споруд є сучасний гуртожиток у Парижі, що виготовлений із екологічно чистих матеріалів, яким притаманні такі характеристики, як мобільність, легкість та міцність.

Дану будівлю розробили архітектори із компанії OFIS Arhitekti у стилі – модерн,  і дали назву – Basket Apartments. Гуртожиток розташований у 19 окрузі, недалеко від парку. У довжину конструкція має 200 метрів, а в ширину – 11 метрів. Споруда складається із декількох блоків, які з’єднані між собою  вузьким невеличким мостом. Між ними розбитий невеликий сад. Житловий комплекс  має 11 поверхів, у підвалі якого знаходяться технічні приміщення, а на першому – загальні кімнати. Інші 9 поверхів призначені для проживання студентів, на яких розташовано 192 квартири однакового розміру. Так, саме квартири, а не кімнати, адже  містить спальню, робоче місце, кухню, гардеробну, санвузол та передпокій. У кожної квартири є власний балкон з видом на Ейфелеву вежу або на вулицю. Будівля, за допомогою сонячних батарей, здатна забезпечувати себе електроенергією та збирати дощову воду. Вартість будівництва склала 250 000 євро, а загальна площа 450 кв.м. Основною метою розробників проекту було надання студентам комфортного середовища для проживання та навчання. Їм, це вдалось чи не так?  

Слід зауважити, що проект нічого не руйнує та не забирає у старовинного міста, при чому дотримується екстравагантного та демократичного стилю Парижу.  Квартири у гуртожитку, завдяки великій кількості вікон, дуже освітлені природним денним світлом. Споруда виконана із матеріалів, які не потребують додаткової складної обробки, які не мають побічних продуктів виробництва, що сприяє відсутності забруднення навколишнього середовища. Автори проекту вважають, що потрібно не руйнувати архітектурну спадщину старовинного Парижу,  а накладати вже на готові будівлі демократичні інновації, яскравим прикладом чого є даний гуртожиток.






















































Категорія: Архітектура | Додав: systems (01.01.2013) | Автор: Унгурян Г
Переглядів: 809 | Теги: студентський гуртожиток у Парижі, гуртожиток в стилі модерн, Цікавий гуртожиток, Basket Apartments, екологічний гуртожиток, архітектура стилю модерн | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]