Головна » Статті » Архітектура

Прикраса будинку - флюгер

Кожна доросла людина мріє про будинок  і якщо ми вже володіємо такою власністю, то стараємось дбати про його зовнішній вигляд та зробити його більш оригінальним. У такому випадку, у нагоді стануть флюгери, що зроблять будинок незабутнім та більш оригінальним в архітектурному стилі. Флюгер є одним із найбільш  стародавніх приладів, які люди використовували в метеорології для вимірювання напрямку, а часом і швидкості вітру. Його використовують для захисту димаря від задування. Водночас флюгер є оригінальним та  декоративним елементом дому, він є своєрідною родзинкою у зовнішньому вигляді дому. Дивлячись на флюгер, ми неначе відчуваємо подих старовини, такої цікавої та загадкової, адже в минулі роки жодний будинок не обходився без цього елементу декору. Прикрасивши власний дім такою деталлю, ви одразу ж  підкреслюєте те, що хазяїн будинку володіє індивідуальним смаком, шармом та специфічною оригінальністю.







Поява флюгера на наших будинках має  стародавню історію.  Адже, ще в портових містах середньовічної Європи використання флюгерів було досить популярним, він показував морякам напрям вітру.  На той момент,  такий виріб був обов’язковим елементом декору церков та соборів. З часом він набув великої популярності у багатих феодалів, флюгери прикрашали різноманітні вежі замків, а також будинки заможних осіб. Особливою популярністю користувалися такі вироби у формі півня, оскільки саме цей птах був символом пильності та захисника будинку. Вірили, що він відлякував нечисту силу та сповіщав про наближення різних неприємностей.



Останнім часом набувають популярності фігурки кораблів та літаків, а також грифонів – це крилаті чудовиська, що мають тулуб лева та голову орла, що символізує  могутність, захищеність та процвітання.



Іноді, флюгер, що виготовлений з металу можна використовувати як громовідвід, але він обов’язково повинний бути заземлений.

Цікаво, що на території нашої країни  до XVIII століття не було такої назви як «флюгер». Такі вироби називались «прапор» або ж «прапорець».  Тільки у 1720 році у «Статуті морському» з’явилось слово  «флюгель», а пізніше – «флюгер».

Флюгер – це і є прапорець із металу, він повертається під впливом подиху вітру на металевій осі. Він направляється в сторону вітрового вектору. Напрямок вітру, що дує,  визначається завдяки  горизонтальним вказівникам, що орієнтуються по сторонах світу. На більш сучасніших флюгерах  встановлено енкодер – спеціальний електронний прилад, що визначає напрям вітру.

Іноді, на виробі, перпендикулярно до осі флюгера, встановлюється  металева пластина. Така пластина гнеться під впливом вітру, завдяки чому можна визначити силу вітру, дивлячись на кут відхилення пластини. У більш сучасних флюгерів встановлюється вентилятор, кількість обертів якого переводиться у швидкість вітру, що показується на електронному табло і можна визначити його силу.

У Санкт-Петербурзі на шпилі Адміралтейства розміщений чудовий флюгер – позолочений трищогловий фрегат, який  виготовлений ще у 1886 році.  Цей флюгер є одним із символів міста. Він має досить громіздку вагу, а саме – 65 кг. Слід зауважити, що два кілограми із загальної ваги – це чисте золото. Цей виріб із дивовижною легкістю може повертатись навколо своєї осі, таким чином, вказуючи напрям вітру.



На мою думку, флюгер – це дивовижний витвір мистецтва, який можна помістити на дах будинку.  Тільки представте, як ви сидите на терасі та чуєте  ніжні  заспокійливі звуки флюгера, що повільно обертається при найменшому подиху вітру. Такий виріб  буде служити талісманом та прикрасою вашого будинку, і придаватиме йому унікальності  і неповторності.

Якщо ви бажаєте придбати собі такий витвір, то можете звернутися в фірму "Кровля-центр" в них є широкий ассортимент і вибраний вами екземпляр зможуть доставити в любу точку України
Категорія: Архітектура | Додав: systems (15.11.2012) | Автор: Унгурян Г
Переглядів: 1418 | Теги: Флюгер, флюгери, флюгер на дах, Кровля-центр, придбати флюгер, прикраса будинку, купити флюгер, кований флюгер, флюгер на шпіль, красивий флюгер | Рейтинг: 5.0/8
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]