Головна » Статті » Архітектура

Проект українського архітектора Миколи Левчука – Собор Воскресіння Христового
Не секрет, що український народ славиться своєю духовністю, люди дуже вірять в Бога, просять допомоги та вірять в Його силу. Тому, не дивно, що будівництву храмів українці приділяють велику увагу, не жаліючи жодних коштів. Одним із найбільш цікавих проектів будівництва храмів є Патріарший собор Воскресіння Христового, що розташований у самому "серці столиці”. Даний проект був розроблений народним архітектором України – Левчуком Миколою Антоновичем. Собор вражає своїм зовнішнім виглядом, а також розмірами: площа — 3206,1 м²; будівельний об'єм — 37 200 м³, а вмістимість людей складає 1500.


Будівництво храму розпочалось 9 вересня 2002 року. Незабаром, 27 жовтня 2002 року провели освячення наріжного каменя Патріаршого собору, в освяченні брав участь Глава УГКЦ, на той момент, Любомир Гузар, а також велика кількість священиків, єпископів, ченців та звичайних людей, що з великою радістю та вірою прийшли поспостерігати за такою подією. З того часу, на території комплексу відбувались богослужіння, що проводились у тимчасовій молитовній каплиці. Богослужіння здійснювали монахи.

  

  

Над проектом серйозно працював архітектор Микола Левчук і вже до початку літа 2003 року був збудований цокольний поверх собору та почали зводити адміністративний будинок. П’ять хрестів встановили та освятили через рік, 10 червня 2004 року. До монтування основного металевого каркасу храму приступили наприкінці 2005 року. Конструкція мала діаметр 20 метрів, яку піднімали окремими частинами, потім – з’єднували. До завершення встановлення, у соборі, 19 січня 2006 року відправили першу Службу Божу, яка відбулась у підвальній частині храму.

  

Щодо самого геніального архітектора, то Микола Антонович народився 25 серпня 1939 року в смт. Володимирець, що знаходиться у Рівненській області. Протягом 1961-1967 років навчався у Київському інженерно-будівельному інституті на факультеті архітектури. Після закінчення навчання, у 1967-1971 роках працював архітектором у "Молдіпродбуд”, що знаходився у Кишеневі. Пізніше, у 1971 році працює у проектному інституті "Київпроект”. Набравшись досвіду, Микола Антонович з 1978 року починає очолювати багато різних архітектурних проектів. А у 1990 році відкрив власну творчу архітектурну майстерню під назвою "М. Левчук”. Дана майстерня прославилась своїми якісними проектами та геніальним керівником.

Найбільш відомими роботами є будівництво станції метро «Площа Льва Толстого» у Києві (1981), будинку, що знаходиться у центрі лівобережного Києва (1985), а також Патріарший собор Воскресіння Христового, що також у Києві і остаточне будівництво якого закінчилось 2000 року. Микола Левчук є автором більш, ніж 100 проектів, зокрема житлових комплексів та будинків, громадських споруд.

Старання українського архітектора не залишились непоміченим, зокрема М. Левчук – народний архітектор України, входить до складу Національної спілки архітекторів України та Академії архітектури, також член комітету відносно Державних премій в галузі архітектури. Архітектор відзначений нагородами: орденом "Знак Пошани” (1985) та медалями "Ветеран праці” (1986), "В пам'ять 1500-річчя Києва” (1982). У 1997 році одержав звання заслуженого архітектора України, а у 2004 – народного.
Категорія: Архітектура | Додав: systems (05.12.2012) | Автор: Унгурян Г
Переглядів: 1700 | Теги: проект храму, Миколи Левчук, будівництво храму, український архітектор, храми України, проект, Собор Воскресіння Христового, архітектор Миколи Левчук | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]