Головна » Статті » Архітектура

Унікальний будинок Merlimau із похилим дахом у Сингапурі
Цей витвір мистецтва, як його називають самі архітектори відомої у всьому світі дизайнерської групи Aamer, зведений у 2008 році у Сингапурі на ділянці площею 541,40 м2 та валовою площею 387,73 м2, показуючи іншим унікальність, яку рідко зустрінеш. Його творці розглядають дизайн як можливість знайти ідеальне рішення для поєднання особливостей ландшафту і клімату, культури та інфраструктури регіону з економією коштів, щоб досягти єдиного естетичного цілого.  

Однією з основних задач при проектуванні цього будинку було досить обмежене місце забудови трикутної форми з вузьким входом з вулиці. Дизайнери використали ці недоліки розміщення і форми ділянки, перетворивши їх на переваги. Це і сформувало загальний напрям дизайну.

Будинок має L-подібну конфігурацію, яка дозволила якнайкраще взаємодіяти умовам місця забудови, клімату та краєвиду.

Перше, що ми помічаємо, зайшовши в будинок, це його прозорий фасад у східному стилі, головними елементами якого є центральний сад і ставок.

Увесь основний простір зорієнтований навколо цього саду і потопає у пишній зелені. Ландшафтний ставок простягається від садка, на інший бік затишного дворика, прихованого від вулиці, що додає життєвому простору подвійного об'єму.

Центральний вхід у будинок архітектори Aamer зробили у вигляді безперервного моно-схилу, що тягнеться від покрівлі будинку до огорожі маєтку з автоматичними воротами. Цей моно-ухил покрівлі виглядає, як змія, що застигла у повітрі. Цю ілюзію допомагають створювати і світлопроникні металеві конструкції та смуги просвіту в середині даху. Як скульптурний елемент дах додає будинку присутності вулиці, а також відображають будинок з вулиці. Намір архітекторів екранувати дах зміцнюється і тим, що під ним зустрічаються одна з одною дві пластикові стіни, що стоять незалежно одна від одної, але створюють враження другого шару екрану, який потрібно пройти, перш ніж увійти в будинок.  Унікальний басейн з доріжками розміщений на даху,звідки відкриваються вражаючі краєвиди. Це не тільки звільнило місце на першому поверсі для більш простого саду, але і забезпечило пасивне охолодження та ізоляцію приміщень, що розташовані нижче.Увесь будинок витримано в мінімалістському дизайні, як, наприклад, ця ванна кімната, стіни якої викладені скляними блоками.Будинок Merlimau з його унікальним похилим дахом створює враження легкості та невагомості, багато світла, зелені та водойми на порівняно невеликій території відтворили атмосферу тропічних недоторканих лісів.

Не дарма, основою філософської доктрини Aamer є вислів «Мистецтво у просторі, простір у мистецтві».

Категорія: Архітектура | Додав: Yanetta-nicoletta (05.02.2013) | Автор: Николайчук Янна
Переглядів: 470 | Теги: будинок у Сингапурі, архітектура, Merlimau, Унікальний будинок, будинок Merlimau, будинок із похилим дахом, мінімалізм в архітектурі, мінімалізм | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]