Головна » Статті » Архітектура

Використання натурального каменя в архітектурному будівництві

Найстарішим матеріалом, що людство використовує у виробництві є натуральний камінь. Існує  велика кількість різних порід і кожна із них володіє певними властивостями, зокрема є три види гірських порід, в залежності від їхнього походження: метаморфічні, осадові та магматичні.

У будівництві найчастіше застосовують натуральний  камінь для  облицювальних робіт. Ним обробляють різноманітні споруди, зокрема зовнішні фасади будівель, паркани, альтанки, фонтани та багато іншого.

Із натурального каміння розробляються різні форми і розміри матеріалів, в-основному, це невеликі квадратні або прямокутні плитки, а також маленькі кусочки каменю. Товщина плиток також може значно змінюватися.

Популярність цей матеріал здобув завдяки своєму зовнішньому вигляду і за рахунок інших важливих переваг – відмінних звуко- та тепло ізолюючих параметрів і чудових захисних характеристик, тому камінь є одним із найкращих  облицювальних матеріалів.

Основними видами натурального каміння, що використовуються в будівництві є граніт, онікс, мармур, туф, піщаник, вапняк, доломіт.

Граніт найчастіше використовують для  будівництва заміських будинків. Граніт володіє  чудовими природними властивостями: міцністю, ергономічністю, довговічністю, також гарно поєднується з іншими матеріалами, такими як і дерево і кераміка. Даний натуральний камінь є досить твердою, дуже щільною та міцною породою, швидко поглинає воду та стійкий до впливу негативних температур. При правильному виконанні облицювальних і монтажних робіт, граніт значно підвищує теплоізоляцію будівлі.

Завдяки цікавому зовнішньому вигляду і фактурі граніту, створюється незвичайний ексклюзивний малюнок, що сприяє тому, що фасад будівлі стає більш респектабельним та елегантним. У нього досить  велика палітра відтінків кольору. Існують сірий, рожевий, червоний і жовтогарячий кольори. Іноді можна зустріти змішані відтінки – блакитно-сірий і зеленуватий.







Один із найпопулярніших облицювальних матеріалів є мармур, що використовується людством ще з давніх-давен. Йому притаманний унікальний зовнішній вигляд та виняткова довговічність. Мармур популярний і по цей день.

Його забарвлення буває різне: біле, жовте, рожеве, червоне та зелене, що сприяє розширеному  застосуванню цієї кам'яної породи. Мармур підходить для різноманітних облицювальних робіт.

Спочатку мармур полірують, а потім – використовують для облицювальних робіт.  Під впливом зовнішнього середовища полірований мармур на жаль втрачає свій блиск, а значить стає звичайним нецікавим каменем. До речі, при недоцільності використання полірованого мармуру, його вартість вища від звичайного, тому при виконанні зовнішніх робіт, не використовують яскравих кольорів мармурових плит, адже вони втрачають поступово свій первинний кольоровий вигляд під впливом сонячного світла. Навіть невідшліфований  матеріал сірого відтінку має стильний та дорогий вигляд.

Та в мармура є істотний недолік – це висока вартість. В-основному, ціна квадратного метру такого облицювального матеріалу не нижче п'ятдесяти доларів, що  доступно особам з достатком вище середнього. Не кожна людина, на жаль, може собі дозволити фасад із мармуру, що облицьований мармуровими плитками. Однак ті люди, що цінують комфорт і затишок у домі, можуть замовити мармурові підвіконня або ж стільницю.





З давніх часів туф є символ вічності. Будинки з такого каменю означали, що власники споруди цінують надійність, заможність, міцність і красу. Для обмеженого числа регіонів світу туф використовується і на даний час, зокрема, у Вірменії.  Географічне розташування країни зумовило  унікальну архітектуру і технологію житлового будівництва. Не зважаючи на це, у країні широко застосовують облицювальні роботи з натурального каменю. Оскільки, 90% світових запасів туфу зосереджено у Вірменії.

В природі існує 28 різних кольорових відтінків туфу. Споруди із туфу міцні та довговічні, а також для привабливого зовнішнього вигляду не потрібно застосовувати жодне  облицювання. Будівля із туфу вишукана та естетична, що має яскраво виражений індивідуальний характер.

В порівнянні із цеглою, туф більш міцний та водостійкий. В холодну зиму, в будинку з туфу тепло, а влітку – прохолодно. Цей матеріал тепло- та звукоізоляційний. Цей природний будівельний матеріал використовується для малого і багатоповерхового будівництва, а також для облицювання різних будівель та ландшафтного дизайну.

Вважається, що туф володіє  лікувальними властивостями: в приміщеннях, що оброблені ним, поліпшується самопочуття хворих, що  страждають легеневими захворюваннями. Туф видобувається і на території Росії, тільки йому притаманний рожевий колір з білими вкрапленнями.





Ще одним будівельним матеріалом є онікс, який буває коричневий з світлими і темними візерунками та різними кольоровими прошарками, зокрема червоно-коричневими, коричнево-жовтими, медовими та білими із жовтуватими або рожевими прошарками. Характерною властивістю онікса є плоско-паралельні шари різноманітного кольору.

Окремі види мармурового оніксу морозостійкі, їх застосовують для облицювання фасадів та  зовнішньої обробки будинку. Широкого застосування в цій сфері онікс не отримав. Зате він чудово застосовується для декору інтер'єру.  Онікс легко обробляється та володіє унікальною властивістю – просвічуваністю, що не характерно для інших натуральних облицювальних каменів. Завдяки особливому розташуванню, в породі кристалів і волокон карбонату кальцію, натуральний камінь здатний на глибину до 50-60 мм пропускати промені світла, що сприяє отриманню незвичайного ефекту при використанні цього каменю для облицювання стін, камінів,  а також онікс можна застосовувати в якості вітражних вікон. Кольорова палітра  дозволяє створити з каменю мозаїчні панно.





Піщаник – це  гірська порода, що є однорідним, іноді шаруватим агрегатом  уламкових зерен, що має величину  0,1 – 2 мм ( дрібних піщинок), що  пов'язані мінеральною речовиною. Піщаник, в основному, використовується в ландшафтному будівництві. Його часто застосовують для облицювання стін, сходів, огорож, альпійських гірок. Піщаник містить кварц, що робить його різноманітним.









Ще одним натуральним каменем, що застосовується в будівництві є яшма, що в перекладі із грецької мови означає «строкатий», назва походить від забарвлення мінералу, в якому поєднуються одночасно синій, фіолетовий, темно-червоний, білий і зелений кольори. Бувають крапчасті, строкаті, смугасті, стрічкові та інші види. Це декоративне напівдорогоцінне каміння чудово поєднується в інтер’єрі з іншими каменями. Воно є досить міцним і довговічним. Яшма складається із різновидів кварцу з мінералами заліза, стійка до зовнішнього впливу.  Для облицювання фасадів використовують плитку із яшми, якій притаманний швидкий монтаж, що можливий  при холодній температурі  в мінус тридцять градусів, а також така плитка має водонепроникну поверхню.




Категорія: Архітектура | Додав: systems (15.11.2012) | Автор: Унгурян Г
Переглядів: 3671 | Теги: вапняк, Використання натурального каменя, онікс, піщаник, туф, мармур, камінь, архітектурне будівництво, граніт, натуральний камінь | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]