Головна » Статті » Дизайн інтерєру

Штори в інтер’єрі: красивий дизайн та правильна стилістика
Найлегшим способом змінити повністю інтер'єр дому – це є придбання нових красивих штор, при цьому слід пам’ятати, що вони повинні вписуватись у загальний дизайн та підкреслювати стиль житла. Адже ніщо так не доповнить кімнату, не надасть їй комфорту та сімейного затишку, як правильно підібрані штори. Завдяки ним, можна обмежити доступ до кімнати неприємним комарам та різним мушкам, зменшувати циркуляцію холодного або теплого повітря, а, якщо сонце аж занадто яскраво освічує кімнату, то достатньо закрити штори і так приглушити освітлення. Та основною перевагою штор є їхня декоративна функція, завдяки якій, приміщення із цим елементом інтер’єру одразу ж набуває обжитого та приємного вигляду. Не зважаючи на теперішню популярність штор, раніше, вони більш використовувались, адже поширеними були портьєри, а за допомогою різноманітних тканин драпірувались вхідні двері, стіни, будуари і, звичайно ж, вікна.  У теперішній час, для виготовлення штор використовуються більш легкі тканини, а щодо кольору та фактури, то очі розбігаються навіть у професійних дизайнерів. Не забувайте, що при підборі гардин та штор, слід керуватись наступними принципами:

1.     Розміром вікон.
2.    Орієнтацією приміщення відносно сторін світу.
3.    Висотою стель.
4.    Кольором шпалер та стін.
5.    Вашим бажанням та смаком відносно покупки.

Перед початком вибору штор потрібно знати, назви тканини, її властивості, технічні та швейні прийоми, перелік аксесуарів, а також останні тенденції моди та стилю у даному напрямку. При виготовленні штор, найчастіше, використовуються лляні, бавовняні, шовкові тканини у поєднанні із синтетикою, репс, шерсть, оксамит. Виробники пропонують до вашої уваги, тканини із різною поверхнею та фактурою. Її поверхня буває гладкою, матовою, блискучою, з набивним малюнком чи аплікаціями.

Досить популярними є тканини-хамелеони, які змінюють власний колір, в залежності від освітлення та кута зору, а також тканини, що містять у своєму складі алюмінієві нитки. Такі штори якнайкраще підійдуть для житла у стилі хай-тек. З більш важких, за своєю структурою, тканин використовується тафта, яка гарно сприймається із легкими тканинами шифону чи тюлю, створюючи, таким чином, чіткий контраст. Не вимагають особливого догляду за собою штори, що виготовлені із штучних тканин (поліестеру чи віскози із додаванням льону та бавовни). Існують штори із екологічно чистих тканин.

По конфігурації існує два типи штор: підйомні та розсувні. Щодо підйомних, то вони, в-основному, виготовлені із легких тканин, а розсувні – із цупких, що зумовлено тим, що штори повинні добре тримати форму та зберігати малюнок під власною вагою. Щодо портьєр, то вони виготовляються із міцних тканин, іноді такий матеріал використовують для пошиття покривал та накидок. Внаслідок виконання накидок та штор із однієї тканини, досягається стилістична єдність дизайну всього приміщення.

При пошитті штор власними руками, слід враховувати наступні особливості:

1.    Для того, щоб тканина красиво лягала  та сприймалась, як драпірування, її ширина щонайменше повинна перевищувати ширину віконного прорізу чи стіни у 1,5 рази.
2.    Відстань від землі до нижнього краю штори повинна досягати 5-7 см.
3.    Якщо ви плануєте, що завіса повинна лягати складками та торкатися підлоги, то по висоті перевищення повинно бути хоча б 20 см.

Дизайн штор. Щодо дизайну штор, то, як кажуть, "тут не початий край роботи”. Завдяки шторам, можна виправити та приховати недоліки інтер’єру, візуально зменшити чи збільшити простір приміщення. Тканини гардин та штор повинні гармонійно поєднуватись між собою за фактурою та кольором. Якщо ви прагнете отримати контраст між гардинами та шторами, то для гардин – підберіть світлий тон тканини, а для штор вдало підійдуть непрозорі тканини та із металевою ниткою, спресована соломка.

Якщо на шторах зображений контрастний малюнок із поперечними смугами, то приміщення виглядає більшим, а вертикальний малюнок сприяє збільшенню кімнати  у висоту. Щодо кольорів, то  жовта, бежева та помаранчева гами візуально зігрівають приміщення, бузкова та блакитна створюють відчуття прохолоди.

При встановленні ламбрекенів, темних тканин та важких драпіровок, звертайте увагу на висоту приміщення, при низьких стінах кімната з таким дизайном, виглядатиме ще меншою.

Звичайно, при виборі тканини для штор, дуже складно  визначитись із конкретним рішенням, тому можна зробити комп’ютерний колаж всієї кімнати та фото тієї чи іншої тканини і змоделювати майбутній вигляд вашого дому.

Види штор. Штори поділяються за дизайнерською стилістикою та призначенням для різних приміщень.
Штори для спальні. Їх кольорова гама та малюнок повинні бути не нав’язливими, не яскравими та створювати тиху та спокійну обстановку.

Штори для вітальні краще підібрати яскравими, які б створювали урочисту обстановку.

Штори для кабінетів повинні бути виготовлені із дорогих тканин, підкреслювати солідний статус та респектабельність власника кабінету.

Штори для кухні краще підібрати теплих кольорів. Часом, їх дизайн поєднує рослинні орнаменти та мотиви. Вони повинні  пропускати сонячне світло та не забруднюватись.

Штори для дитячої кімнати підбирають світлими, яскравими, із великим малюнком. На шторах іноді зображені казкові герої, при цьому тканина повинна бути якісною та легко переносити прання.

Стилістика штор.

Класичні штори – це комбінація із двох вертикальних полотнищ: легка, фіранкова тканина використовується для першого шару, а важка портьєрна для другого. Такі штори комплектуються із ламбрекенами, які бувають драпіровочними чи на жорсткій основі. Цей варіант дизайну підходить для будь-якого приміщення та, при цьому, слід орієнтуватись на висоту кімнати.

Французькі штори – шовкове, багаторазово прошнуроване щільне полотнище. Шнури використовуються для того, щоб при їх натягу, збирати тканину в складку, вгорі карниза. Найбільш доречно, штори виглядають у спальні та підходять для стилів бароко та рококо.

Римські штори також піднімаються та при їх підйомі, тканина збирається у складки, які поступово накладаються одна на одну. Вони чудово підходять для кухні та кабінети і, за своєю структурою, нагадують жалюзі.

Австрійські штори схожі на французькі, тільки у них шнури проходять із вивороту матерії через ряди нашитих кілець чи  спеціальних петель. Якщо завіса піднята, то тканина красиво збирається, а її нижній край стає ламбрекеном.

Японські штори найбільш щільні та жорсткі, вони чимось нагадують ширму та складаються із окремих панелей, які обтягнуті тканиною. Вони, за необхідності, можуть повністю звільняти вікно. Штори піднімаються та опускаються за допомогою мотузкового механізму.

Найбільш сучасним та конструктивним рішенням є рулонні штори, які представляють собою згорнутий рулон тканини. Вони вдало поєднуються із гардинами легкої тканини та застосовуються для будь-якого приміщення. Іноді, на поверхню штор, наносять малюнок, що надає приміщенню особливого акценту.

Як стверджують дизайнери, на теперішній час, досягнення естетичного ефекту на шторах відбувається за рахунок комбінування тканин різноманітного типу, щільності, кольору, а також за допомогою гармонійного поєднання  штор із стилістикою всього приміщення.




























































Категорія: Дизайн інтерєру | Додав: Galuna (23.04.2013) | Автор: Унгурян Галина
Переглядів: 2612 | Теги: Види штор, Австрійські, Французькі, стилістика, Японські, Класичні, Римські, Штори в інтер’єрі, рулонні штори, красивий дизайн | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]