Головна » Статті » Дизайн інтерєру

Трафарети в інтер’єрі: види, правила роботи та виготовлення власними руками (початок)
Ох, як довго ви чекали цього часу,коли ходитимете по власних квадратних метрах і придумуватимете дизайн житла. І, раптом, ваша довгоочікувана мрія – покупка житла, збувається, звичайно не без серйозних матеріальних вкладень.  Як хочеться відійти від сірої буденності і зробити вашу квартиру неповторною, не такою, як у всіх. У своїх роздумах, ви вже зустрічаєте гостей, які від подиву не можуть сказати і слова, а тільки радісний блиск  у їхніх очах, сповіщатиме вам, що інтер’єр вашого житла дуже унікальний. Та до цього заповітного моменту, вам ще потрібно перечитати безліч статей на будівельних інтернет-сайтах і вирішити найскладніше питання, що саме, в інтер’єрі вашого дому, служитиме своєрідною "ізюминкою та милуватиме око”. Звичайно, спочатку вас охопить розпач, а пізніше – байдужість, оскільки дуже складно визначити серед безлічі елементів декору, що найкраще підійде саме вам. На хвилинку зупиніться та задумайтесь про те, як довго ви чекали на придбання житла  і в даний момент ви не можете розчарувати себе та розвіяти власні очікування. Як пропоную вам, декор стін трафаретами (орнаменти чи малюнки), тільки відкиньте думки про невиразні трафарети ще радянських часів, адже нові технології не стоять на місці і приділяють важливу роль комфорту та сучасному стилю.

Такий декор змінить ваше житло назавжди та придасть йому гармонії, оскільки трафарети об’єднують меблі із стінами в єдине ціле та розставляють акценти в потрібному  місці.



Трафарети бувають таких видів:
  1. Прості, тобто однотонні.
  2. Комбіновані, коли, використовуючи набір трафаретів та різних відтінків фарб, створюється складний красивий малюнок.
  3. Об'ємний, який здійснюється за допомогою шпаклівки.
  4. Антитрафарет чи зворотній, коли навколо закритої площі стіни розпорошується фарба. Завдяки таким картинкам створюється ефект свічення, ореолу навколо чіткого контуру.


Найбільш приємним у декоруванні стін за допомогою трафарету є те, що на весь процес ви потратите небагато часу, навіть, якщо виберете досить складний варіант малюнку. Універсальність акрилової фарби полягає в тому, що трафарети можна наносити на пофарбовані стіни, шпалери, панелі, дерево, скло, тканину.  Акрил на будь-якій поверхні міцно триматиметься, крім фактурної стіни.

Придбати плівковий трафарет, ви можете у будь-якому магазині будівельних матеріалів чи навіть в Інтернеті. Їхня зручність полягає в тому, що трафарет можна замовити за підібраним вами зображенням, адже трафарет можна вирізати за допомогою плотера із вінілової плівки у кожній рекламній фірмі. За бажанням,  в якості зображення може служити фотографія, а дизайнер вже зробить її придатною до трафарету. Як ви вже зрозуміли, варіантів втілення є безліч. Найбільш актуальними та популярними є  елементи, які об’єднують всю кольорову гаму кімнати та чорні ажурні елементи. На виробництві,такі деталі декору вирізаються із прозорої, міцної, тонкої та кольорової вінілової плівки.



Об'ємні  виготовляються із поліхлорвінілу із товщиною у декілька міліметрів.

Існує аерозольний спеціальний клей для трафаретів, завдяки якому прикріплюють трафарети до стіни. Основною перевагою клею є те, що він не залишає слідів.



Щодо фарби, то краще використовувати акрилову (будівельну чи промислову), адже вона швидко сохне та є стійкою. Часом застосовують спрей, який  рівно покриває поверхню чи поролонову губку (бюджетний варіант), яка дозволяє тонувати малюнок. Із інструментів, зручними у використанні є  валик та пензлик із жорсткою короткою щетиною.

Ознайомтесь із правилами роботи з трафаретами:
  1. Замовте трафарет у професіоналів, не старайтесь вирізати його самостійно, оскільки будь-яка задирка зіпсує малюнок, а вирізані плотером лінії є значно акуратнішими.
  2. Стіна, на яку ви наносите зображення, повинна бути сухою, чистою та гладкою.
  3. Помічаємо олівцем на стіні: бічні, верхні та нижні точки, для того, щоб зображення не змістилося і не змінило свій вигляд.
  4. Перед нанесенням трафарету, спочатку потренеруйтесь на куску паперу. Завдяки цим діям, ви побачите чи підходить колір малюнку до вашої стіни.
  5. Використовуйте тільки спеціальний клей, а не скоч, оскільки ви можете відірвати частину фарби разом із ним.
  6. Для нанесення малюнку потрібний мінімум фарби.
  7. При використанні фарби-спрею, тримайте балончик на відстані 30 см від стіни, при цьому спостерігайте за тим, щоб фарба не розпорошувалась за межі трафарету.
  8. Якщо ви працюєте із поролоновою губкою, то намочивши її у фарбу, перед нанесенням на стіну, зробіть перші відбитки на старих шпалерах.
  9. Валик використовується для трафаретів, у яких відсутні гострі кути та вузькі порізи, оскільки фарба на них не потрапить чи навпаки – її буде забагато. При нанесенні фарби (мінімальної кількості) пензликом, виконуйте рухи вгору і вниз.  
Трафарети власними руками.
  • Звичайний трафарет. Його приклеюємо на стіну за допомогою звичайного клею та наносимо рівним шаром фарбу, або ж досить невелику кількість для створення вінтажного ефекту.


  • Ефект градієнта, який ви можете здійснити за допомогою змішування різних кольорів. Для цього не потрібно скуповувати всі відтінки кольорової гами, а достатньо придбати три базові кольори: синій, жовтий та червоний і два основні: чорний та білий.


  • Об'ємний трафарет. Придбайте в магазині відерце акрилової шпаклівки, консистенція якої повинна нагадувати густу сметану. Шпателем нанесіть шпаклівку шар за шаром до того моменту, доки не одержимо потрібну товщину (близько 1-3 мм). Якщо ви хочете ще більш об’ємний рисунок, то краще використовувати ліплення.


  • Антитрафарет (трафарет навпаки). До стіни приклеюється той елемент, який у стандартному трафареті викидається. Використовуйте фарбу-спрей та клей. Від плівки відступайте барвистим шаром на стільки, на скільки ви прагнете одержати широкий ореол. Перед початком роботи обов’язково, як завжди, потренеруйтесь.


  • Багатошаровий багатобарвний трафарет. Для цього із одного малюнка створюється декілька плівок (у кожної свій колір). Працюйте по черзі із кожним шаром тільки чекайте, поки повністю висохне попередній шар. Поєднуєте трафарети по мітках, які зроблені на виробництві.


Трафарети для декору ванної кімнати.

Якщо ванна кімната пофарбована однотонним кольором, обкладена плиткою чи оброблена панелями, то вдалим її доповненням буде зображення в єгипетському стилі. Зокрема, по всій поверхні можна багаторазово зобразити малюнок чи створити якусь цікаву композицію. Якщо у приміщенні є душова кабіна, то розмалюйте її хаотичним візерунком. Для надання кімнаті елегантності та стильності, прикрасьте трафаретами шафки, тумбочки, також не забувайте про малюнки на дзеркалі.







Трафарети для декору кухні.

Вам набридли старі кухонні меблі, а нові придбати можливості немає, то "оживіть” інтер’єр завдяки яскравим візерункам овочів та фруктів, а поверхня холодильника служитиме для вас величезним полотном. Нанесіть на дверці шафок і на кухонний стіл однакові малюнки, їх можна розмістити по кутах або центру. Особливо оригінально виглядатиме скляний прозорий кухонний стіл із таким декором.













Трафарети для дитячої кімнати. Для турботливих батьків підійде саме такий варіант декору дитячої кімнати, адже яскрава і неординарна обстановка сприятиме розвитку дитини. І, взагалі, ви можете долучити вашу дитину до нанесення малюнку, створивши при цьому цілу композицію із знайомих казкових героїв. За допомогою фосфорної фарби, намалюйте на стелі велике зоряне небо, яке світитиметься вночі.

Категорія: Дизайн інтерєру | Додав: Galuna (30.03.2013) | Автор: Унгурян Галина
Переглядів: 4761 | Теги: види трафаретів, простий трафарет, трафарети в інтер’єрі, виготовлення трафаретів, трафарети, правила роботи з трафаретами, трафарети власними руками | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]