Головна » Статті » Дизайн меблів

Меблі в стилі бароко

Останнім часом спостерігається повернення стилів інтер’єру таких, як рококо, ампір і звичайно ж бароко. Нам набрид стиль хай-тек, що часом лякає нас своєю через мірною гостротою кутів та незрозумілих форм, ми повертаємось до історії, до середньовічних стилів, які нам напевно ніколи не набриднуть і завжди зачаровуватимуть нас своєю загадковістю та розкішшю.

Бароко – стиль, що прагне до величі, просторового розмаху, пишноти. Розмаїття використовуваних матеріалів оздоблення і досить складний у виконанні декор – основні особливості стилю. Постійна популярність стилю пояснюється просто, у всі часи вшанувалися предмети, що підкреслюють розкіш і достаток господаря. Ще особливістю, що відрізняє бароко від інших стилів – є динамічність форм, і загадкові криві лінії.

В давнину, бароко – це стиль, в якому меблевих майстрів вже нічого не зупиняє, люди повністю відмовляються від строгих правил, акцентуючи свою увагу на контрасті в інтер’єрі та розкоші. Іноді на створення шафи, стола чи дивана, в ті часи, майстри витрачали роки, різьба по дереву набувала великої популярності.

Центральним елементом в інтер’єрі в стилі бароко є дзеркала, що привертають нашу увагу своєю громіздкістю. Тому вам аж ніяк не обійтись без шикарного трюмо. Дзеркала оздоблені ліпкою та позолотою, в орнаменті використовуються природні форми, а саме: великі листки, квіти, гілки дерев(рослинні мотиви).


Для декору меблів активно використовуються мідь, срібло, позолота, мозаїка, мармур, для оббивки меблів – дорогі тканини, а також – бахрома.


Ніжки стільців, столів, ліжок набувають дуже вигнутої форми. Спинки диванів та крісел мають хвилясті форми. А дивани, ніби, із зібраних разом декількох крісел. Столи забезпечуються достатньо міцною стільницею, в-основному, круглої форми, що декорована кольоровим мармуром, мозаїкою, перламутром.


Основними меблями в інтер’єрі в стилі бароко є комод та ліжко. Щодо комоду, то він, в-основному, досить масивний, з великою кількістю різних шухлядок, що декоровані красивими залізними ручками. Його розташовують біля ліжка.


І звичайно ж, саме ліжко, яке вражає своїми великими розмірами, завісами, драпіровкою та бахромою, іноді до нього прикріплені високі точені або кручені колонки. Ліжко розташовують біля стіни.


Звичайно, бароко – це розкішний стиль, але не забувайте, що вартість таких меблів буде високою і дозволити собі їх купити зможе не кожна людина. Тому добре все обміркуйте, перш за все чи вистачить вам коштів для оформлення дому в стилі бароко та чи почуватимете ви себе там затишно і комфортно.
Категорія: Дизайн меблів | Додав: systems (06.11.2012) | Автор: Унгурян Г
Переглядів: 1384 | Теги: крісло, рококо, Меблі в стилі бароко, багатство, розкіш, розкішні меблі, стіл, ампір, меблі, бароко | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]