Головна » Статті » Дизайн меблів

Найдорожчі меблі XXI століття
Важливим атрибутом кожного інтер’єру приміщення є меблі. Без них не можна уявити комфортного проживання та роботи. Але існують такі люди, а саме – колекціонери, для яких меблі перетворюються у справжній культ, особливо, якщо вони антикварні та є справжніми витворами мистецтва. Тож, давайте познайомимось із мріями кожного колекціонера – найдорожчими меблями XXI століття.

Стілець фірми Фаберже, зроблений майстром Михайлом Першином. Вартість: $2,28 млн.



Як тільки ви чуєте прізвище Фаберже, то на думку приходять образи всесвітньо відомих яєць та ювелірних прикрас, що розроблені даною фірмою. Про меблі, більшість із нас, навіть і не чули. Хоча вони виготовляються у дуже обмеженій кількості. Наприклад,  над даним стільцем Михайло Першин працював чотири роки (1899-1903 рр.) і в результаті створив справжній шедевр. Стілець створений за ескізами німецького архітектора та художника  Лео фон Кленце (1784-1864). У квітні 2007 року на торгах Sotheby's (Нью-Йорк) підсумкова ціна продажу перевищила максимальну на $ 780 000.
 
Пара італійських диванів виготовлених близько середини XVIII століття. Вартість: $ 2,77 млн.



У липні 2011 року на аукціоні Sotheby's у Лондоні були продані дивани та автор їх дизайну залишається і досі не відомим. Є дві основні версії авторів: Доменіко Пароди (1668-1740) та Лоренцо де Феррарі (1680-1744), які, в свій час, були відомими художниками, що часом підробляли розробкою дизайну меблів, а дивани якраз були створені у період з 1740 по 1744 роки, у час найбільшого творчого розквіту митців. Деякий час меблі знаходились у будинку Торгової палати Генуї, пізніше – знаходились у США, а в результаті, опинились у Англії, де були "спущені із молотка” за рекордно високу суму.
 
Ліжко ще часів імператора Цяньлуна із династії Цин. Вартість: $ 2,97 млн.



За часів імператорського Китаю, придворні майстри створювали унікальні дерев'яні меблі для, так званого, Сина Неба (імператора) та його наближених. Після Синхайської революції (1911 рік) частина раритетних меблів була втрачена, а інша частина вивезена за кордон. У жовтні 2010 року на гонконгських торгах Sotheby's ліжко династії Цин було продано. Зауважу, що ліжко виготовлене із сандалового дерева, а на всю майстерну різьбу, яка прикрашає ліжко був затрачений цілий рік.
 
Туалетний столик, розроблений майстром Вільямом Сейверою (Філадельфія). Вартість: $ 4,48 млн.



У січні 2009 року столик був проданий на аукціоні Sotheby's та є шедевром американських меблів XVIII століття. На торгах, туалетний столик перевищив попередню вартість у 7,5 разів, цим самим, встановивши рекорд. Антикварний столик перебував у нащадків першого власника – Джона Джонсона протягом 150 років і тільки вперше був виставлений на продаж у складні роки Великої депресії.
 
Секретер епохи Людовика XV. Вартість: $5,1 млн.



Величезний ажіотаж виникає навколо продажу кращих робіт відомого французького майстра Бернарда II Ван Різамбурга. Його секретарі та комоди вважаються найкращими прикрасами будь-яких приватних та музейних колекцій. Майстер дуже старанно працював над власними меблями, використовував дорогу та трудомістку техніку нанесення зображення на поверхню. Він використовував не тільки автентичну техніку, але і японський лак, який надзвичайно складно було дістати в ті роки. Тому секретар, розроблений майстром у 1756-1757 роках, на лондонських торгах Cristie's  у грудні 2012 року  був проданий більше як за 3 млн. фунтів стерлінгів.
 
Табурет  Реджинальда Льюса 1750 року.  Вартість: $ 5,2 млн.



Меблі з червоного дерева, які були виготовлені у XVIII столітті у Новій  Англії, особливо у Пенсільванії, дійшли до нас у жахливому стані, тільки декілька екземплярів табуретів залишились неушкодженими. Один із таких табуретів викликав справжню боротьбу у вересні 2008 року  на нью-йоркських торгах Sotheby's. Ціна, яку за нього заплатили, перевищила очікувану вартість у 10,4 рази. Цікавим є той факт, що, коли в попередній раз стілець виставлявся на продаж (середина ХХ століття), його ціна склала тільки  $ 10 000.
 
Англійський комод епохи Георга III.  Вартість: $ 5,98 млн.



Найвідомішим англійським майстром-червонодеревцем, який творив у епохи  рококо та раннього класицизму є Томас Чіппендейл (1718-1779). Роботи майстра відносять до верхівки британського меблевого мистецтва XVIII століття. Коли якийсь із екземплярів Чіппендейла виставляють на продаж, то відбувається справжня боротьба між покупцями, адже заможні колекціонери мріють про такі раритетні меблі "із ім’ям”. У грудні 2010 року у Лондоні пройшли торги Sotheby's, на яких комод був проданий у 3,8 разів дорожче від очікуваної ціни, що цілком зрозуміло, враховуючи художню та культурну цінність комоду.
 
Чайний столик Годдартів. Вартість: $ 8,416 млн.



Джон Годдарт – відомий американський майстер,  який працював над створенням коштовних меблів із червоного дерева на початку XVIII століття. До нашого часу дійшли тільки два чайних столика, створених Годдартом. Один із столиків знаходиться у Вінтертурському музеї (штат Делавер), інший – проданий у січні 2005 року на аукціоні Sotheby's у Нью-Йорку. Чайний столик зберігся в ідеальному вигляді, чим і пояснюється така висока вартість меблів. Його стан хороший тому, що протягом двох із половиною століть у одній сім’ї він передавався із покоління у покоління. Кінцева ціна перевищила очікувану  на $ 3,4 млн.
 
І ще одні раритетні меблі із китайської маньчжурської династії Цин – трон імператора Цяньлуна. Вартість: 11,07 млн.



Історики вважають, що даний витвір мистецтва потрапив до людей після Синьхайської революції (1911 рік), тобто в той час, коли була повалена монархія та проголошена республіка. Як відомо, на збереження культурної та історичної спадщини такі події впливають не найкращим чином. Тому дивно, що трон дійшов до нашого часу в непошкодженому вигляді. У жовтні 2009 року на аукціоні Sotheby's у Гонконгу шедевр китайських майстрів встановив рекорд по власній вартості, перевищивши попередню ціну втричі.
 
Робота Ейлін Грей – крісло із драконами. Вартість: $ 28,24 млн.  



Ще за життя Ейлін Грей (1878-1976), її роботи вважалися справжніми унікальними шедеврами. Жінка була класиком у архітектурі та дизайні. Її меблі були новаторськими, сміливими, Ейлін заздрили, на неї рівнялись. У лютому 2009 року у Парижі відбулись торги Cristie's, на яких покупці були готові витратити десятки мільйонів американських доларів за крісло з драконами, над яким майстриня працювала протягом 1917-1919 років. На даний час крісло є найдорожчим предметом меблів, який створений у XX столітті.

Категорія: Дизайн меблів | Додав: Galuna (02.05.2013) | Автор: Унгурян Галина
Переглядів: 1970 | Теги: антикварні меблі, стілець Фаберже, італійські дивани, раритетні меблі, ліжко імператора, Найдорожчі меблі XXI століття, топ 10 найдорожчих меблів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]