Головна » Статті » Образотворче мистецтво

Як навчитися малювати графіті, як правильно малювати графіті
Сьогодні немає такої людини, яка не бачила б на стінах свого міста барвистих написів (можливо не зовсім зрозумілого змісту). Ні, ми не говоримо зараз про народну творчість з нехорошими словами на парканах. Сьогодні ми будемо говорити про таке явище, як графіті.
Дізнаємося, як і де зародилося це мистецтво «прикрашати стіни» і власне як навчитися малювати графіті.

Історія появи графіті

Своїй появі мистецтво розфарбовувати міські стіни та інші поверхні, зобов'язана нью-йоркському тінейджери на ім'я Деметріос. Наприкінці 60-х він почав виводити не вуличних стінах і в станціях метро свій творчий псевдонім TAKI. Трохи пізніше до написання псевдоніма хлопець додав номер своєї вулиці - 183. Коли незвичайні написи стали з'являтися по всьому Манхеттену, їх помітили інші тінейджери і почали виводити свої імена. І так як кожен хотів виділитися із загальної маси, то на стінах стали з'являтися цілі композиції, деякі були більше схоже на справжні витвори мистецтва.

Так з'явилося Графіті - новий напрям творчості Hip-Hop культури.

Як навчитися малювати графіті

А тепер, давайте дізнаємося як навчитися малювати графіті і що для цього потрібно.



Перш ніж бігти у двір і розбризкувати балончиком фарбу в радіусі десяти метрів, слід підготувати так званий «скетч». Це ескіз того, що ви плануєте зобразити на стіні.
Намалювати красивий і акуратний скетч - не таке вже й просте завдання, як може здатися на перший погляд. Тим більше, якщо ви робите лише перші кроки в графіті.

Коли ескіз готовий, він переноситься на стіну. Цікаво, що часто сам скетч може відрізнятися від малюнка на стіні. Багато райтерів (саме так називають тих, хто малює графіті) взагалі ігнорують скетчі, але новачкам все-таки краще було б починати саме з малювання ескізів. Вже потім, коли ви «наб'єте» руку, то зможете приступити до реалізації своїх творчих ідей не вдаючись до ескізів.

Малювати скетчі можна олівцями, так само в хід йдуть гелієві або кулькові ручки, фломастери, крейда і т.д. Переважно в даному випадку щільний папір, розміри якого вже залежить від вашої фінальної задумки.

Не потрібно поспішати під час малювання, краще взяти спочатку олівець і наносити легкі штрихи, щоб потім можна було щось підкоригувати. Потім обведемо ручкою все, що намалювали і зітремо ластиком олівцеві штрихи. Заповнюємо форму кольором і робимо фон.

Якщо все пройшло відмінно і результат вам подобається, то готуємося до того, щоб перенести наш скетч на стіну.

Важливо пам'ятати про поверхню для вашого малюнка. Дуже погано він буде лягати на нерівні поверхні. Кращим варіантом є пористий бетон або будь-яка загрунтовані поверхню. Металеву поверхню необхідно «знежирити» розчинником, перш ніж що-то на неї наносити.

Як правильно малювати графіті

Слід звернути увагу на наступну особливість: малюючи граффіті, перш за все слід подбати про тло - спочатку малюється ескіз кольором фону основного напису, потім фон і контур. Це дуже важливо, адже так вам буде простіше потім виправити будь-яку помилку. Так само не слід зупиняти фарбу, що потекла, дочекайтеся поки вона висохне, після чого зафарбуйте її кольором фону.

Як навчитися малювати графіті

Насадки на балони - Кепи, необхідно прочищати після кожного використання.

Перед тим, як відкласти балон у бік, варто перевернути його і потримати кеп натиснутим пару секунд, поки фарба не перестане виходити. Якщо фарба в кепе засохла, то таку насадку можна викидати. Кепи - витратний матеріал, і забиваються фарбою дуже часто, навіть найграмотнішому використанні, тому, відправляючись малювати графіті, обов'язково візьміть із собою запасні кепи.

Перш ніж навести струмінь на малюнок, потрібно перевірити, чи правильно встановлено кеп: зробити це можна, бризнувши на землю або на пробну ділянку стіни.

Для малювання графіті найкраще підходить тепла безвітряна погода. При дощ і в холод фарба дуже погано лягає і довго сохне.

Не забувайте одягати респіратор, адже пари фарби дуже шкідливі для легенів. Якщо ви не будете використовувати респіратор, то велика ймовірність з плином часу отримати астму! Респіратори необхідно використовувати не тільки в закритих приміщеннях, а й на свіжому повітрі. Рукавички - це теж не мало важлива деталь екіпіровки, якщо їх не використовувати руки брудняться дуже швидко, ходити з різнокольоровими руками і відмивати їх по кілька хвилин не найприємніше заняття.

Якщо ви тільки починаєте вчитися малювати графіті, вам необхідно знати:

Райтер, що малює не санкціоновано й спійманий на місці злочину, може загрожувати покарання за умисне знищення або пошкодження майна, вандалізм, знищення або пошкодження пам'яток історії культури згідно Кримінального кодексу України.

Як варіант, можна знайти спеціальні художні курси. Можливо саме малювати графіті там не навчають, зате малювати різних персонажів точно навчать.

Головне в будь-якому захоплення і тим більше у мистецтві - отримувати задоволення від того, чим займаєшся, прислухатися до себе і шукати власний стиль.


Джерело: http://how-to-do.org/index.php?p=32
Категорія: Образотворче мистецтво | Додав: systems (11.07.2010)
Переглядів: 7773 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]