Головна » Статті » Образотворче мистецтво

“Казка, що оживає” у ілюстраціях Марселя Марльєра
Неможливо уявити щасливе дитинство без різноманітних казок із якими діти поринали у зовсім інший фантастичний світ, в якому завжди перемагає добро і не має місця для смутку і сліз. Погодьтесь, що старі, навіть дещо потерті книжки із казками ми зберігаємо протягом довгих років та із особливою ніжністю відносимось до них. Адже всі казкові герої, які приходили до нас із книжок, були нам справжніми друзями, які не покидали нас навіть у сні. А для того, щоб краще уявити того чи іншого персонажа, ілюстратори доповняли казки красивими яскравими образами героїв. Як на мене, це досить відповідальна справа здійснювати казкові ілюстрації, адже дитина споглядаючи на картинку, вірить в те, що саме так виглядає її друг, тому герої повинні бути майже живими, а основне – із добрими рисами обличчя.

Одним із найбільш відомих ілюстраторів до казок є бельгійський художник Марсель Марльєр (18 листопада 1930 – 18 січня 2011).  Народився Марсель у бельгійському містечку Herseaux. Ще із дитинства він вражав оточуючих своїм хистом до малювання, тому вибір майбутньої професії труднощів не викликав і у 1950 році Марсель закінчує університет Saint-Luc de Tournai за спеціальністю – декоративне мистецтво. Його справжня робота, як художника-ілюстратора  розпочалася у 1951 році, коли Марсель Марльєр виграв конкурс, який організувало відоме видавництво La Procure a Namur. З того часу, митець зробив ілюстрації до сотні дитячих книжок. Його роботи розміщені у більше, ніж 60 альбомах, а у 1969 році Марсель створив власну серію дитячих книг. Всесвітньо відомим персонажами художника є маленька дівчинка Мартіна та її друзі, які зображені у авторській серії книжок. Сам художник стверджував, що найбільше йому "до душі припадає” виконання ілюстрацій маленьких діток. На картинах зображені щоденні справи малечі: від навчання їзди на велосипеді та збирання урожаю до їх  гри із собакою. Та який би сюжет автор не зображував, усі його роботи "випромінюють” тепло та любов, а також сприяють невимушеній посмішці при спогляданні на них.
Категорія: Образотворче мистецтво | Додав: Galuna (03.05.2013) | Автор: Унгурян Галина
Переглядів: 977 | Теги: Марсель Марльєр, малюнки, живопис, ілюстрація, казкові картини, художник, ілюстратор, казкові герої, ілюстрації Марселя Марльєра, Казка оживає | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]