Головна » Статті » Образотворче мистецтво

Особливі валентинки для особливих людей

Не встигли ми ще вдосталь відпочити від новорічних та різдвяних гулянь, як у вікно вже стукає місяць лютий із одним особливим романтично-чуттєвим святом — Днем Святого Валентина. А разом із ним перед багатьма виникає добре знайома проблема: що подарувати коханим та дорогим нашому серцю людям. Звичайно, до наших послуг чимало подарунків та листівок у супермаркетах, дорогих бутиках і торгівельних центрах, де можна вибрати шикарний подарунок чи квіти. Але, впевнена, час від часу кожного з нас відвідувала думка зробити щось приємне близькій людині власними руками, щоб передати наше тепло і стан душі. Впевненості у такій затії додає і те, що  замість банальної валентинки адресату набагато приємніше буде отримати ексклюзивну відкритку, яка зроблена з думкою про нього і спеціально для нього.

Про те, як своїми руками зробити гарну і головне, недорогу вітальну листівку, яка стала би відображенням наших почуттів, зі мною поділилася майстриня, творча і художньо обдарована молода жінка, чернівчанка Тетяна Зборовець. Вийшовши у декретну відпустку, у Тетяни з’явилося трохи вільного часу і вона спрямувала його на кардмейкінг — виготовлення і оздоблення листівок, відкриток, рамок для фотографій та фотоальбомів. Вдома у майстрині майже усі знімки вигадливо оформлені, вирізані фігурними ножицями, прикрашені стрічками, ґудзиками чи намистинками. Тож достатньо просто озирнутися довкола і використати те, що в тебе під руками.

А замість того, щоб розповідати про своє захоплення, Тетяна запропонувала виготовити валентинку до Дня закоханих разом із нею. Цей невеличкий майстер-клас може стати в нагоді усім, хто має бажання створити маленьке диво для коханої людини.



«Перш за все,— поділилася власним досвідом майстриня, — приступайте до роботи в доброму гуморі, запасіться гарним творчим настроєм і підручними засобами: ножицями, цупким картоном будь-якого кольору, який буде слугувати основою відкритки, а також клаптиками різнокольорового паперу (це може бути як подарунковий чи пакувальний папір, так і кусок шпалери з цікавим візерунком, текстурою чи якась інша листівка). Також знадобиться клей, краще густий полімерний, двостороння клейка стрічка (скотч) і різноманітні гарні дрібнички. Наприклад, старе намисто чи його елементи, бісер, паєтки, стрічки будь-якої ширини, ґудзики чи сережки, що залишися від пари. Підійдуть навіть невеличкі барвисті чи прозорі камінці, клаптики тканини, гіпюру, мережива. А ще можна використати мішковину, сітку і зрештою, усе те, що потрапить вам під руку і приверне творчу фантазію».   

Для нашої валентинки ми з Тетяною взяли картон червоного кольору, широку золотисту стрічку і трохи тоншу стрічку світлого кремового кольору. Вдалий контраст із обраними елементами склав і невеликий клаптик шпалери, який підійшов до основного фону. Сподобалося нам також оригінальне сердечко-наліпка (подібні прикраси можна знайти у точках торгівлі канцтоварами).



Тепер, коли ідею листівки і її складові обрано, ми перейшли безпосередньо до процесу розташування та закріплення усіх деталей. Найважливішим етапом і, треба визнати, найскладнішим виявилося уміння гармонійно розмістити усі деталі на порівняно невеликій відкритці. Ось тут ви матимете нагоду пройти справжній самоекзамен на наявність уяви, смаку, відчуття кольору, стилю і загального образу вашого шедевру. Адже від того, як ви розмістите деталі на листівці, чим її прикрасите і буде залежати її настрій: романтичний чи пристрасний, стриманий чи грайливий, серйозний чи з почуттям гумору. Так шляхом спроб та помилок, кілька разів приміряючи та змінюючи розташування складових, ми нарешті визначилися із кінцевим варіантом. Від деяких елементів, які з самого початку були заплановані і припали до душі, довелося відмовитися, а деякі, навпаки, вирішили додати. До прикладу, невеличке перламутрове сердечко, за допомогою якого вдалося закріпити закручену по спіралі стрічку. Усі елементи з паперу закріплювали на листівці, користуючись двостороннім скотчем. Намистину у вигляді сердечка і широку стрічку приліпили полімерним клеєм.



Не менш важливим за зовнішній вигляд, є і смислове навантаження листівки. Йдеться навіть не тільки про валентинку, а й будь-яку іншу відкритку, яку ви готуєте до певного тематичного свята. Пам’ятаючи це, ми із майстринею Тетяною не забули і про внутрішнє оздоблення відкритки, де розмістили білу паперову картку, надали їй форми, обрізавши фігурними ножицями. Тож адресант тепер зможе підписатися на ній чи написати побажання. Зміст подарунка доповнили афоризмом на тему кохання. Заключним акцентом став вітальний вислів на титульній сторінці, який надрукували на кольоровому папері і теж вирізали фігурними ножицями.

«Вуаля!» — наша ексклюзивна валентинка готова.

За невеликий проміжок часу спілкування із майстринею ми встигли виготовити навіть не одну, а цілих три оригінальних  листівки у різних стилях.  Спробуйте і ви, адже,  даруючи коханій людині таку валентинку, ви можете на сто відсотків бути впевнені, що іншої такої більше ні в кого не буде.



Фото автора.


Категорія: Образотворче мистецтво | Додав: Yanetta-nicoletta (31.01.2013) | Автор: Янна Николайчук
Переглядів: 1326 | Теги: свято закоханих Валентинів День, день валентина, святкові листівки, листівки до Дня Валентина, як виготовити листівку, майстер клас | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]