Головна » Статті » Образотворче мистецтво

ТЕХНІКА КВІЛІНГУ: Бути митцем просто

Техніка, в основу якої покладено виготовлення картин та листівок за допомогою тонких паперових смужок, що скручені у роли, виникла в Європі наприкінці 14-на початку 15 століття.  Назва цього виду мистецтва походить від англійського слова  quill — «пташине перо». Чому перо? Та тому, що саме на пір’їни пташок середньовічні черниці накручували смужки із паперу з позолоченими краями. Із готових ролів вони складали замислуваті композиції, візерунки і квіти, якими потім прикрашали різноманітні предмети побуту, культові предмети та витончені жіночі дрібнички. Своїм зовнішнім виглядом ці вироби були дуже подібними до ювелірної техніки філіграні. Тому квілінг також називають паперовою філігранню.
 


У середньовіччі квілінг був модним і дуже дорогим заняттям, дозволити яке собі могли тільки заможні люди. Справа в тому, що тоді папір взагалі був великою рідкістю, а тим більше оздоблений золотими краями. Коштував він недешево, тому тривалий час в Європі квілінг був мистецтвом тільки для багатіїв та обраних. Ним займалися англійські принцеси і знатні дами Франції та Італії.

Коли папір став звичним предметом побуту, квілінг швидко поширився у багатьох країнах світу. Його прийняли і широко розвинули країни з традиційною культурою виготовлення виробів з паперу, такі, як Китай і Корея. Там, де з'являвся квілінг, виникали і свої напрямки в цій техніці. До прикладу, європейський квілінг більш стриманий і лаконічний, де використовується всього кілька елементів. А в Кореї майстри створюють у цій техніці справжні шедеври, виготовлені із декількох тисяч елементів.

Сьогодні створити виріб чи навіть мистецький шедевр у техніці квілінгу може будь-хто. Створюючи  власноруч картини, листівки, прикраси та подарунки, люди знаходять у цьому занятті творче самовираження та внутрішню рівновагу, а у дітей це хобі розвиває відчуття смаку, покращує дрібну моторику рук.

У квілінгу використовують два типи паперу: для об'ємних робіт — гофрований, а для орнаменту і композиції — тонкий. Підійде для цього як звичайний кольоровий папір, так і двосторонній, чи навіть з оксамитовим напиленням.  Для створення робіт в техніці квілінг вам треба запастися клеєм ПВА, ножицями з прямими гострими кінцями, лінійкою із отворами різного діаметру, тонким шилом чи пінцетом.

Щоб полегшити собі роботу можна придбати у спеціальних магазинах канцтоварів вже готові нарізані смужки для квілінгу чи навіть цілі набори. Проте, якщо нічого подібного ви не знайшли чи це занадто дорого для вас (бо коштують такі набори недешево), то смужки можна підготувати самотужки. Стандартна ширина смужок для квілінгу становить від 3-х до 30 мм, довжина 270 мм.

З чого розпочати

Щоб створити композицію в техніці квілінг, вам потрібно підготувати паперові смужки, скрутити з них різні елементи і зібрати виріб.

Звичайно, добре було б спочатку бодай намітити, як виглядатиме ваш виріб, а вже потім виготовляти для нього деталі. Але зазвичай така потреба у плануванні приходить із досвідом, а на початку під впливом натхнення та азарту створюються різноманітні елементи, а вже потім доводиться думати, як їх поєднати у готовий виріб. Втім, давайте і ми розпочнемо із найпростішого, тобто із виготовлення ролів і формування квітів.

1.Спершу склеюємо кілька смужок кольорового паперу і чекаємо 1-2 хвилини доки він висохне.



2. Скручуємо смужку в рол за допомогою спеціального чи саморобного інструменту для квілінгу (саморобний, до речі, можна легко виготовити із корка та голки з надламаним вушком).



3. Обережно переносимо рол у отвір лінійки потрібного нам діаметру. Виймаємо спіральку, яка вже набула необхідного розміру, і закріплюємо її вільний край з допомогою клею.

Чим тонші смужки паперу і менший діаметр отвору, в якому буде розкручуватися спіралька, тим делікатнішою буде наша квітка.



4. Тепер треба сформувати із готового ролу пелюстку квітки. Цей елемент дуже популярний у квілінгу, і так і називається «Пелюстка». Для цього стисніть подушечками пальців один край ролу так, щоб інший при цьому не деформувався і зберіг свою округлу форму.



5. Далі склеюємо пелюстки, формуючи квітку. Це можна робити або гострими кутиками до середини, або назовні, отримуючи таким чином дві різні квітки. У серединку квітки можна покласти як виготовлену туго скручену спіральку, так і перлинку, бісер чи якийсь камінець.



Обравши квілінг своїм захопленням, ви швидко навчитеся робити і трохи складніші елементи, такі, як око та вигнуте око, квадрат, трикутник, зірочка, сердечко та багато інших.



Ось так, цікаво провівши час і довірившись своєму творчому настрою, можна не тільки відкрити в собі нові таланти, а й виготовити чудовий подарунок чи прикрасити власну оселю. Творіть на здоров’я!
Категорія: Образотворче мистецтво | Додав: Yanetta-nicoletta (25.01.2013) | Автор: Николайчук Я
Переглядів: 10843 | Теги: квілінг, навчитися техніці квілінг, фігури квілінгу, мистецтво квілінг, композиції квілінг, смужки для квілінгу, як виготовляти елементи квілінгу | Рейтинг: 2.9/9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]