Головна » Статті » Предметний дизайн

Мотоцикл-позашляховик Hyanide
Мотоцикли – одна із найулюбленіших "іграшок” чоловіків, адже вони несуть за собою ризик та адреналін, а також, що не менш важливо, високу швидкість та відсутність потреби просиджувати у міських корках безліч часу.  Особисто мені, моторошно стає  тільки від самої думки про цього "залізного коня”. Та для багатьох чоловіків мотоцикл є не просто транспортним засобом, а справжнім другом, про якого вони піклуються та укомплектовують різними новинками. Виробництво мотоциклів не стоїть на місці і виробники розробляють все більше, і більше моделей-позашляховиків, яким "не страшні” жодні примхи погоди. Перебуваючи на такому транспорті, ви подолаєте і сніг, і пісок, і болото, звичайно ж, якщо ви маєте достатньо сили в руках, щоб утримати мотоцикл.

Одним із найцікавіших мотоциклів-позашляховиків є  Hyanide, який входить до десятки кращих концепт мотоциклів світу, займаючи, при цьому, друге місце. На жаль, існує тільки дослідний зразок такого транспорту, створений у масштабі один до п’яти.  Він був розроблений компанією Michelin Design Challenge, зокрема німецькими проектувальниками Олівером Келлером і Тільманом Шлотцом. Для Hyanide передбачений одноциліндровий двигун об’ємом у 0,5 л та потужністю 60 кінських сил. Мотоцикл розрахований на перевезення двох людей, його максимальна швидкість не перевищує 136 км за годину.

Мотоцикл використовує трак, який складається із 77 резинових та пластикових сегментів, які з’єднані між собою, за допомогою кевларового тросу та покриті гумою від автошин. Трак рухається вздовж нижньої частини транспорту, якщо якась частина торкається землі, то концепт і далі продовжуватиме рухатись. Основною особливістю траку є його гнучкість, оскільки кожний із його сегментів згинається незалежно від будь-якого іншого. Така конструкція дозволяє мотоциклу  із легкістю долати будь-які круті повороти.

Щодо керування транспортом, то воно здійснюється і руками, і ногами. Для успішного керування мотоциклом, вам необхідно взувати спеціальні черевики, які міцно прикріплені до педалей, так само, як на гоночних мотоциклах. Наприклад, якщо вам потрібно повернути наліво, то слід проштовхнути вперед праву рульову рукоятку, при цьому направивши мотоцикл в потрібний поворот. У цей же момент, ногою необхідно натиснути на праву педаль та відштовхнути її назад, для того, щоб трак зігнувся і ви швидко повернули. Як бачите, для вдалого керування мотоциклом-позашляховиком Hyanide необхідно уважно концентрувати власні рухи та не відволікатись ні на секунду, в принципі, як і для керування будь-яким іншим транспортом. На даний момент, випуск таких мотоциклів, виробниками не заплановано.


Категорія: Предметний дизайн | Додав: Galuna (07.04.2013) | Автор: Унгурян Галина
Переглядів: 373 | Теги: Мотоцикл-позашляховик, концепт мотоцикла, Hyanide, прототип мотоцикла, концептуальний мотоцикл, дизайн мотоцикла | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]