Головна » Статті » Предметний дизайн

Шахові мотиви сучасності
До чого б не торкнулася дизайнерська думка і рука майстра — все навколо здатне набути нових форм і ліній, і вразити незвичайним баченням традиційних і звичних речей. Не оминула така доля і чудову древню гру — шахи. Ще із часу винайдення цієї інтелектуальної розваги у Китаї, пройшовши епохи середньовіччя та ренесансу, зустрівшись із науково-технічним прогресом у 20-му столітті, шахи своїм зовнішнім виглядом не зраджували класичним формам і міцно закріпленій воєнній тематиці у створенні фігур. Однак сьогодні фантазія дизайнерів дозволила вийти за межі банального і традиційного сприйняття шахів.

Переконайтеся самі.

Ось тривимірні шахи із світлого та темного дерева і каменю, у яких побити можна не тільки фігуру суперника, а навіть і місце, на котрому та стояла.Якби не вишукана платформа для гри, то можна було б подумати, що ці шахові фігури виготовили з підручних засобів на якомусь заводі. Головну їхню ідею  хочеться сформулювати як металева досконалість.Ще одна варіація на тему металу. Тут правда суперничають між собою суцільно литі сталеві фігури із різними відтінками. Таку фігуру напевно буде не так вже й легко побити, враховуючи її вагу.А ось Такий вигляд мають шахи, виготовлені із світлодіодів. У такі шахи можна грати навіть у темряві, оскільки вони світяться синім і червоним світлом. Щоразу, як гравці переставляють фігуру, вона гасне і загоряється знову, коли відновлюється контакт з ігровою дошкою. Єдине, що знадобиться для гри — це живлення від електромережі.Особливість цих шахів полягає у їхній обтічній заокругленій основі і це стосується як самих фігур, так і шахової дошки. Тож як тільки ви переставили фігуру, вона почне гойдатися, наче маятник, або як російська «матрешка». З такими шахами не занудьгуєш, але брати їх із собою для подорожі поїздом, автомобілем чи човном теж не варто.Із американської культури в Європу перейшла і стала популярною тема Хелоуіну, тому і були створені ці ексклюзивні гарбузові шахи, які в поєднанні із столиком у вигляді гарбуза та стільцем додадуть затишку будь-якій оселі.Так вони виглядають зблизька.Шахи-зуби доречно прикрасять кабінет чи оселю стоматолога. За допомогою цих шахів також можна легко вивчити форму та місце кожного зуба, адже фігур на шаховій дошці стільки ж, скільки зубів у дорослої людини (в нормі звичайно).

Далі черга за яскравими і сучасними екземплярами.

Синьо-жовті гумові шахи на гумовій шаховій дошці добре підійдуть для того, аби познайомити дитину із цією цікавою грою. Такі шахи не розіб’ються, не будуть стукати, як дерев’яні, під час гри. І зрештою, вони самі можуть бути іграшкою для дитини. Може саме так виростають шахові генії та олімпійські чемпіони з цього виду спорту.Космічні шахи для любителів фантастики. Дивлячись на них, виникають два питання: чи зможе пересічна людина під час гри переставляти їх так, щоб вони не падали, і як не заплутатись де яка фігура. Сподіваюся, що розробники передбачили усі нюанси гри.   Можете бути впевненими, подібних проблем із цими червоно-чорними шахами у вигляді гачків, не буде, адже для кожної фігури тут передбачений отвір. Тож грати ними буде цікаво не тільки розумово, а й фізично, щоб випробувати свою точність рухів та попадання в ціль.Подібний принцип покладено в основу і шахів ключів. Шкода тільки, що вони нічого не відкривають.Оригінальні шахові фігури для дослідників і любителів комах. Але перед тим, як почати грати у такі шахи, подумайте чи готові ви до такого близького контакту із представниками комах. Та й гра як правило досить тривала…І наостанок найстильніші, на мою думку, шахи, які стануть окрасою будь-якого хайтек-інтер’єру. Сучасні та елегантні, правильних форм в поєднанні з нестандартною ігровою дошкою, вони вже одним своїм виглядом впорядковують простір, а заразом, враховуючи їхнє призначення, і думки.


Категорія: Предметний дизайн | Додав: Yanetta-nicoletta (13.03.2013) | Автор: Николайчук Янна
Переглядів: 609 | Теги: сучасні шахи, Дизайн, шахові фігури, дизайн шахів, дизайнерські шахи, сучасні мотиви, шахмати, дизайн шахових фігур, шахова дошка, Шахові мотиви | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]