Головна » Статті » Ландшафтний дизайн

Мініатюрні садки (Частина 1)

Вітаю вас відвідувачі мого сайту! Хочеться з вами поділитися, ще одним рішенням, що зможе прикрасити ваше життя. Ви напевно схочете мати таке вдома чи подарувати друзям, щоб побачити їхню щасливу посмішку на обличчі. Представляю вашій увазі мініатюрні садки - маленькі альтернативи великих гігантів.











Якщо ви живете у міській квартирі з не дуже природнім пейзажем, то такий садочок допоможе вам заповнити певну душевну прогалину. Ви зможете ним милуватися і будете зубуватися, що ви в багатоповерхівці. Але якщо у вас сільський будинок, чи невеличка дачка, то такий садочок і вам не зашкодить. Більше того в такому середовищі він буде виглядати, ще більш загадково і природньо.











Отож, що потрібно нам для створення цього чуда? В першу чергу, це посудина... Вона повинна бути скоріше більш широкою, щоб все гарно виглядало, хоча можливі різні композиції. Дуже гарно виглядають мініатюри в глиняних чашах чи дерев'янних коритах. На дно посудини встилаємо дренажний шар з великого гравію чи битої цегли. Можлива й інша субстанція. Тут важливо, щоб був хороший дренаж, бо з низькорослими рослинами дуже легко можна переборщити за поливом. Зверху дренажу помірно трамбуємо шар за шаром наперед приготовлену родучу субстанцію. Вона робиться за допомогою перемішування дернової землі, компосту, верхового торфу і крупнозернистого піску. Земля повинна бути на 3-5 сантиметрів нижче від бортиків горщика. Також важливо якщо ви хочете зробити доріжки чи міні-площі з каміньчиків чи ще чогось, то під ними земля повинна бути нижчою на їх висоту. Це робиться для того, щоб камінці не засипали рослини.











Коли є грунт, можна висаджувати рослини. Борозни робимо за допомогою спеціального мініатюрного приладдя. Висаджують в садки переважно альпійські низькорослі рослини. Це можуть бути килимові рослини, карликові хвойні, багаторічні і дворічні рослини, а також різноманітні мініатюрні цибулинні культури. Багаторічні рослини вибирають обережно, оскільки, вони можуть вирости занадто великими і порушать пропорції садка.











В маленьких садочках все як в їхніх великих братів. Для їх прикрашання можна використовувати міні-арки з ковки чи  дерева, крісла, лавочки, фонтани, скульптури чи садове прилаладдя у вигляді інструменту чи тачки. Також можна зробити штучні водойми за допомогою прозорого блакитного каміння чи вкопаної красивої посудини з водою. Існують також варіанти садків де не використовують різні прикраси. В таких висаджують рослини створюючи певну композицію, що нагадує певний природній пейзаж, наприклад, джунглі.

Категорія: Ландшафтний дизайн | Додав: systems (22.01.2012)
Переглядів: 1493 | Теги: ланшафтний дизайн, садочок, садок, мініатюрні садки, Сад, горщик, міні-садки, рослини | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]