Головна » Статті » Дизайн меблів

Старовинна ширма у сучасній інтерпретації
Ширма – елемент інтер’єру, який дуже складно назвати меблями, адже вона занадто декоративна, як для меблів. Вперше такий винахід з’явився у Китаї у VII ст., у VIII ст. вона вже перемістилась до Японії, у Європу потрапила тільки у XVII ст., а на територію нашої країни тільки на початку XX століття.

Ширма – дуже делікатна річ, яка швидко зникне при першій необхідності, оскільки легко складається і в такому вигляді займає невелику площу у вашому домі. Завдяки ній, велике приміщення легко розділити на тематичні зони, приховати непрезентабельну частину кімнати чи навпаки підкреслити насиченість дизайну інтер’єру. Ширма, деяким чином, схожа на загадку, навіть для свого власника, адже вона постійно щось приховує за собою, нехай і не повністю, особливо, якщо вона виготовлена з елементами плетіння чи кування. Навіть, якщо ширма повністю закрита грубою шкірою, у будь-якому випадку це не стіна, а тільки невеличка перепона.

Ширма є дуже давнім винаходом, як на мене, незаслужено забутим. Адже це справжній виріб мистецтва, який додасть вашому дому деякої інтриги та неповторності. Звичайно, вона не є предметом першої необхідності, але східне вміння перетворювати звичайний побут на мистецтво, а деким чином, і на ритуал, створює навколо ширми особливу ауру. Тож, нам не завадить навчитися поєднувати, як це роблять на Сході, красу та користь в єдине ціле.

Ви дуже помиляєтесь, якщо думаєте, що такі меблі здатні тільки все загороджувати та приховувати. Ширму можна перетворити на стелаж та підставку для квітів. Прикріпіть до неї кишені, які можна наповнювати декоративним вмістом. Дуже красивими є ширми-вітражі та ширми із зображенням сукупності книг, що  переноситиме вас до бібліотеки.

До речі, вона може служити певною обманкою, яка прикрашена різними розписами. Надайте дому яскравості та соковитих відтінків за допомогою зображення на ширмі апельсинового, вишневого саду або ж квітів. Реалістичний, насичений сонячним промінням пейзаж  змінить всю атмосферу дому.
Якщо ж ви прагнете надати кімнаті вашого малюка більшої казковості, а стіни різноманітними малюнками ви не хочете псувати, то всі зображення ви можете перенести на поверхню ширми, заповнивши її сюжетами з оповідань чи мультфільмів.

Якщо ви не із тих людей, які шукають легкі шляхи, то можете спробувати виготовити ширму власноруч.  Перш за все, починайте майстрування із простого варіанту на дерев'яній рамі, яка може бути, як каркасною (дозволяє створити різні декоративні елементи), так і суцільною.

Порахуйте розміри майбутньої ширми, розпиляйте бруски та з'єднайте їх у конструкцію. Якщо вам це важко виконати, то придбайте вже готову раму у магазині чи в майстерні. Отож основа для творчості готова, а далі – вам потрібно "знайти натхнення” для декорування ширми. Можливо натхнення зовсім близько: у кусочку молочної шоколадки, що знаходиться поруч, або ж десь там, ховається на весняній вулиці. Та який би мотив не "прийшов вам у голову”, необхідно, щоб зображення підходило до всього інтер’єру.

Каркас можна обтягнути флористичною сіткою, декоративним папером, красивою тканиною чи шкірою. Простір між рамою заповніть бамбуковими стеблами чи плетеними елементами. Основу прикрасьте якимись природними матеріалами: пір’ям, камінчиками чи ракушками, або ж сімейними фотографіями, робіть це тільки в тому випадку, коли поверхня не достатньо декоративна та самодостатня.

Для створення дерев’яного каркасу потрібні матеріали:

–    Дерев'яний брус довжиною 2 м, перетином 5*5  –  6 штук;
–    Дерев'яний брус довжиною 0,5м, перетином 5*5  –  6 штук;
–    Двірні петлі – 4 штуки;
–    Ножівка по дереву;
–    Фарба, лак чи ґрунтовка;
–    Кисті;
–    Шурупи, саморізи;
–    Шуруповерт;
–    Шліфмашина.

Порядок виконання роботи:

1.   На брусках акуратно зашліфуйте місця спилу.
2.  З'єднайте за допомогою шурупів 2 коротких та 2 довгих бруска, таким чином ви одержите ще 2 рамки.
3.  Нанесіть фарбу чи лак на  поверхню рам.
4.  З'єднайте рами дверними петлями.
5.  Задекоруйте рами так, як підказує вам ваша фантазія.















































І ще декілька середньовічних варіантів.










Категорія: Дизайн меблів | Додав: Galuna (07.04.2013) | Автор: Унгурян Галина
Переглядів: 892 | Теги: використання ширми, елемент інтер'єру, Старовинна ширма, середньовічна ширма, виготовлення ширми, японська ширма, ширма | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]