Головна » Статті » Дизайн меблів

Гамак: правильний вибір, встановлення та виготовлення власноруч
Ну хто із нас, не любить відпочивати на свіжому повітрі, особливо в кінці складного робочого тижня, подалі від міської метушні та різноманітних проблем. Як мене, саме власники дачних будиночків можуть якнайкраще насолодитись відпочинком. От представте: навколо – тишина, на деревах ледь помітно, хитаються зелені листочки і ви – посеред цієї гармонії, повільно катаєтесь у гамаку.  До речі, психологи довели, що під час відпочинку в гамаку, людина може забути про всі негаразди і знайти нове альтернативне рішення старих проблем.Якщо ви нарешті вирішили його придбати, то вам потрібно знати, що гамаки бувають плетеними та тканинними, а також для дітей і дорослих. Існують каркасні та підвісні опори із двома чи однією точкою опори. За розміром  вони розраховані на одну чи декілька людей.

У тому випадку, якщо на площадці не має двох дерев, які зручно розташовані поруч, то варто обрати гамак із каркасом, при цьому його легко складати і перевозити. Відносно крісла-гамака, то в ньому зручно сидіти і лежати, і тримається на одній точці опорі.  В-основному, така конструкція виготовляється з металу та дерева.

Для туристів існує гамак, який тримається на двох опорах, саме він є найбільш зручним і поширеним. Найбільш дорогі та комфортабельні забезпечені навісами, тентами від дощу та москітними сітками. Для діток підійдуть невеличкі, яскраві за розфарбуванням гамаки.

При виборі даного пристрою для відпочинку, обов’язково врахуйте, яку максимальну вагу витримує гамак, краще, щоб вона досягала 200 кг. Перевіряйте, з якого матеріалу виготовлений лежак та його поперечні планки.

Зауважу, що виготовлений із бавовни лежак, дуже приємний для тіла та при всій його зручності, адже він із легкістю приймає форму людини,  такий гамак втрачає колір, бо вигорає на сонці, а також піддається впливу цвілі. Для того, щоб він вам по-довше прослужив, бережіть лежак у сухому невологому місці.

Для людей, які не піддаються впливу алергії, підійдуть синтетичні гамаки, які не вигорають, не витягуються, а також не пліснявіють. При виборі плетеного лежака, пам’ятайте, що вузли плетив завдадуть шкірі незручності, а гамак із мішковини – незручний, оскільки матеріал, з якого він виготовлений жорсткий та колючий.

Отож, якщо ви нарешті придбали гамак, не менш важливим є правильне його розташування та закріплення. В-основному, їх підвішують до стовбурів дерев та, якщо на ділянці їх не має, то ситуацію виправлять поміщені в землю стовпи, прослідкуйте за тим, щоб вони входили в землю глибоко, не менше, ніж на метр. Для того, щоб правильно визначити відстань між стовпами, дотримуйтесь наступних вказівок:  до довжини вашого гамака додайте ще 30 см і закріпіть лежак на такій відстані, якщо ж він виготовлений із бавовни, то можете ще збільшити відстань між деревами, адже, з часом, гамак досить розтягнеться.

До складу комплектації лежака входять спеціальні кільця, за допомогою яких, він кріпиться.  Перед прикріпленням елементу відпочинку до стовпів, придбайте в господарському чи будівельному магазині  вкручу вальні гаки, при чому чим більший за розміром гак, тим надійнішим буде кріплення гамака.

До речі, якщо ви не бажаєте "вовтузитись” із кріпленням лежака, то придбайте готовий каркасний гамак. У його комплектацію входить стійка із металу, що дозволяє  розмістити лежак як в приміщенні, наприклад на закритій веранді, так і на свіжому повітрі, посеред дачної ділянки. Металеві стійки зручні для зберігання в зимову пору року, адже легко складаються.

Завдяки гамаку, м'язи спини та шиї добре відпочивають та розслабляються. Це не тільки предмет меблів, але й прекрасне місце для сну та відпочинку. Отож, якщо ви раптом вирішите зробити гамак самостійно, то далі я надам детальну інструкцію по його виготовленню.

Вам потрібні: міцні мотузки, ножиці, невеличкі бруски дерева та металевий анкер із гаком 10*50 та два кільця.

1.    Візьміть 2 бруски товщиною близько 3-4 см, та рівні за довжиною лежака. Просвердліть отвори по всій довжині брусків, на відстані 6-8 см один від одного. Візьміть мотузку, яка повинна проходити в новоутворених отворах. Пізніше – поділіть мотузку на рівні частини, так, щоб довжина однієї частини була в три рази довша, ніж довжина всього гамака, а відрізків повинно бути в два рази більше, ніж на одному бруску є отворів. За допомогою кілець, гамак натягається на гаки, які закріплюють у стовпи.
2.    Далі – розпочинаємо плетіння. У кожний отвір дерев’яного бруска, протягніть одразу 2 відрізки мотузки , після чого – протягніть їх в кільце та відігніть на 10 см, при чому закріпіть міцним вузлом. Відстань між кільцем та бруском повинна бути рівною четвертій частині  всієї довжини гамака.
3.    Сама ж сітка лежака виготовляється так: із отворів бруска виходять кінці мотузок, які потрібно попарно зав’язати вузлами (шнур із одного отвору, поєднується із шнуром із іншого отвору). Після деякої кількості послідовних дій, утвориться сітка.  В результаті, коли ви отримаєте сітку, необхідної вам довжини, завершіть переплетення, а в останньому ряді осередки повинні знаходитись так, як і в першому.
4.    Кінці мотузок протягуються парами в отвори іншого бруска та закріплюються на кільці. Для того, щоб гамак, при навантаженні, сильно не витягувався, у краї сітки протягніть більш міцну мотузку. Для безпечності, розташуйте лежак із використанням металевого анкеру із гаком 10*50. Вбийте ці анкери у стовпи-держателі та помістіть гамак за кільця. Зауважу, що стовпи чи будь-яка інша опора повинна бути міцною та надійною.  

Сподіваюсь, що завдяки гамаку, який розташований на свіжому повітрі, ви добре відпочинете та забудете про всі турботи, що посприяє вашій гармонії із самим собою.
Категорія: Дизайн меблів | Додав: Galuna (25.02.2013) | Автор: Унгурян Галина
Переглядів: 989 | Теги: гамак, красивий гамак, зробити гамак самостійно, виготовлення власноруч, правильний вибір, Встановлення, дизайн гамака, дизайн меблів, що таке гамак | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]