Головна » Статті » Проектування

У категорії матеріалів: 2
Показано матеріалів: 1-2

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Оглядам

CAM

Українським аналогом терміну CAM є АСТПВ — автоматизована система технологічної підготовки виробництва. Фактично ж технологічна підготовка зводиться до автоматизації програмування устаткування з ЧПУ  (2- осьові лазерні верстати) (3- і 5-осьові фрезерні верстати з ЧПУ; токарні верстати, оброблювальні центри; автомати подовжнього точіння і токарно-фрезерної обробки; ювелірне і об'ємне гравіювання).

Як правило, більшість програмно-обчислювальних комплексів поєднують в собі вирішення завдань CAD/CAM, CAE/САМ, CAD/CAE/САМ.

CALS

CALS-технології — сучасний підхід до проектування і виробництва високотехнологічної і наукоємкої продукції, що полягає у використанні комп'ютерної техніки і сучасних інформаційних технологій на всіх стадіях життєвого циклу виробу, що забезпечує одноманітні способи управління процесами і взаємодії всіх учасників цього циклу: замовників продукції, постачальників/виробників продукції, експлуатаційного і ремонтного персоналу, реалізована відповідно до вимог системи міжнародних стандартів, що регламентують правила вказаної взаємодії переважно за допомогою електронного обміну даними.

Проектування | Переглядів: 1320 | Author: Ткачук Микола Дмитрович | Додав: systems | Дата: 30.09.2010 | Коментарі (0)

САПР – організаційно - технічна система, здійснююча проектування за допомогою комплексу засобів автоматичного проектування.

Система автоматизації проектних робіт, або система автоматизованого проектування, САПР (англ. CAD, Computer-aided Design) — програмний пакет, призначений для автоматизованого проектування (CAD), розробки (CAE) і виробництва (CAM) кінцевого продукту, а також оформлення конструкторської і технологічної документації.

Системи автоматизованого проектування (САПР) забезпечують скорочення періоду проектування виробів і підвищення якості розробки проектів.

САПР – є людино-машинною  системою, і тому успіх автоматизації проектування залежить від реалізації ефективної взаємодії людини і засобів обчислювальної техніки.

Головна функція САПР – це виконання автоматизованого проектування на всіх чи окремих етапах проектування об’єктів і їх складових частин.

САПР для проектування різних виробів відрізняються програмними і технічними засобами. Але всі САПР включають наступні основні компоненти:

·        технічні засоби: ЕОМ, комплекс ЕОМ, пристрої вводу – виводу (ПВВ);

·        математичне, лінгвістичне, програмне, інформаційне забезпечення;

·        бази даних.

При автоматизованому проектуванні конструкторські документи можуть бути виконані:

·        у візуальній формі, тобто зрозумілій людині;

·        у машинній (закодованій) формі, тобто в формі, яка зрозуміла тільки технічним засобам.

І так, система автоматизованого проектування (САПР) являє собою програму, яка встановлюється на комп’ютер. Ця програма у відповідності зі своїм функціональним призначенням повинна автоматизувати ті чи інші процеси розробки. При цьому САПР в себе включає наступні технології:

Проектування | Переглядів: 2265 | Author: Ткачук Микола Дмитрович | Додав: systems | Дата: 30.09.2010 | Коментарі (0)