Головна » Статті » Образотворче мистецтво

Основні методики навчання малювання

Ляпкографія (малювання ляпками). Розвиває творче мислення, уяву, фантазію. Матеріал: папір, туш або брудна вода. На аркуш паперу наносять ляпки, поверх накладають чистий аркуш. Ляпки мандрують з одного аркуша на інший. Діти розглядають ці плямки, домальовують деталі або просто називають те, що побачили.

Дзеркальне відображення.
Розвиває творче мислення, уяву. Матеріал: гуаш усіх кольорів, пензлики, папір. Спочатку згорніть аркуш паперу навпіл. Потім розгорніть. Довільно нанесіть гуашеві плями різного розміру. Потім знову згорніть, проведіть рукою, нехай фарба змішається, потім розгорніть. Так можна створити все що завгодно: від метеликів до ялинок, від цуценят до розбійників. Цей вид малювання дуже подобається дітям будь-якого віку.

Психомалювання. Розвиває у дітей фантазію та уяву, вчить емоційно реагувати на музику, передавати настрій у кольорі. За сигналом вихователя діти із заплющеними очима починають малювати простим олівцем. Передають ті враження, що їх навіює мелодія. Як тільки вона закінчується, треба зупинитися й розплющити очі. Тоді уважно роздивитися малюнок, знайти у переплетенні ліній якийсь сюжет, обвести його кольоровим олівцем і домалювати деталі.

Колаж (аплікації, що переходять у конструювання). Розвиває дрібну моторику пальців. Матеріал: клей ПВА, акварельні фарби, шаблони або готові контурні малюнки, крупа (сіль, пісок, пластикат у гранулах), папір, тканина, різний матеріал, що напохваті, яєчна шкаралупа.
Діти обводять по контуру трафаретний малюнок, потім заповнюють його клеєм, засипають крупою або іншим матеріалом – залежно від задуманого. Після висихання зайву крупу струшують, на бажання колаж розфарбовують. Його можна виконати й з різнокольорового паперу.

Ниткою. Розвиває уяву, фантазію. Матеріал: папір, ворсиста нитка, чорнило, туш. Аркуш паперу складають удвічі й розгортають, на одну зі сторін кладуть нитку, наполовину змочену в туші або чорнилі. Чистий її кінець виводять за межі аркуша. Змочену частину нитки притискають іншим листком, відтак нитку треба поволі витягнути. Розгорнувши листок, побачите зображення.

По вологому. На фон, який ще не висох, крапають фарбу й розтушовують тампоном або широким пензлем. Завдяки такому способу малювання виходять чудові світанки й смерканки.


Джерело: http://www.simya.com.ua/articles/44/15148/
Категорія: Образотворче мистецтво | Додав: systems (17.03.2009) | Автор: Ірина Голь
Переглядів: 2999 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]