Головна » Статті » Предметний дизайн

Новий “подих” старих меблів за допомогою техніки декупаж
Напевно у кожного із нас, вдома знаходяться меблі, які або набридли нам протягом довгих років своїм звичним зовнішнім виглядом, або ж просто не вписуються в інтер'єр. І як у більшості жителів багатоповерхівок, ці меблі змушені перебувати на балконі, або ж відбувати "заслання” в село чи на дачу. Якщо ж коштів на покупку нового столу чи комоду не вистачає або ж, ви не хочете прощатись із такими зручними меблями, то можна надати їм нового звучання. Як на мене, безперечним лідером для використання при переробці меблів є стиль декупаж. Здавалося б, безнадійно втрачені речі, можна перетворити на так звану "ізюминку” вашої оселі.

Декупаж – це декоративна техніка по дереву, склу, тканині чи інших поверхнях, що полягає у вирізуванні візерунків із матеріалів та наклеюванні їх на поверхню, що декорується. Речі, які виготовлені за допомогою техніки декупаж є незвичними за своїм зовнішнім виглядом, а також є елегантними доповненнями будь-якого інтер’єру. Зауважу, що мебельний декупаж користувався великою популярністю ще у вікторіанській Англії XVIII століття, пізніше – його застосовували у Франції, де таким заняттям захоплювалась Марія Антуанетта.

Перед початком роботи, визначіть, яку саме картинку, ви хочете наносити на меблі, це можуть бути зображення об'ємних квітів, нот, птахів, червонощоких дітей чи пейзаж старовинного міста. Також потрібні: старі меблі, які ви хочете перетворювати, свічка чи гігієнічна помада, віск або лак (завдяки яким досягається античний вигляд та тріщини на фарбі). Необхідно зістарити дерев’яну поверхню, використовуючи при цьому, механічний вплив (дряпати поверхню металевою щіткою, зробити отвори "під старовину” шилом чи різними за своїми розмірами цвяхами). Якщо ви новачок у цій справі, то пофарбуйте меблі акрилом, який розведіть водою. Нанесіть фарбу на поверхню та одразу ж зітріть куском тканини. Фарба наповнить отвори, при цьому стане значно темнішою від основної поверхні. При бажанні, застосуйте зелені та білі кольори.

Для того, щоб зістарити картинку, виріжте необхідний візерунок, трішки зімніть його руками, намочіть у воді, після чого – протріть салфеткою чи паперовим рушничком, і приклейте до необхідної поверхні меблів. Коли зображення стане сухим, за бажанням, можете потерти картинку наждаковим папером. Після чого, покрийте поверхню матовим лаком.

Отож, якщо ви визначились із меблями, які будете перетворювати, то представляю до вашої уваги, детальну інструкцію.

1. Очистіть всю поверхню меблів, наприклад стільця, від зайвих деталей. Помийте мильним розчином, при чому, знежирюйте всю поверхню.
2. За допомогою піску чи наждачного паперу, протріть кожну деталь стільця. Завдяки цим діям, фарба надійніше закріпиться на поверхні.
3. За бажанням, обробіть стілець шаром герметичного засобу.
4. Оберіть колір основної фарби. Якщо ви не впевнені у правильності вибору кольору, то проведіть декілька штрихів по дереву, що допоможе вам визначитись із необхідним відтінком.
5. За допомогою гігієнічної помади чи свічки, покрийте ту поверхню стільця, яка не повинна бути пофарбована. Помада служитиме своєрідним захисним шаром, завдяки якому, фарба "не ляже” на дерево.
6. Після покриття фарбою стільця, на ньому залишаться вільні місця, які підсилюватимуть ефект старовини.
7. Застосуйте техніку декупаж (нанесіть зображення у потрібному, на вашу думку, місці).
8. Здійсніть обробку окремих частин стільця кракелюрним лаком.
9. На завершальному етапі – покрийте всю поверхню стільця, шаром лаку чи воску.














Таку переробку меблів, ви можете застосовувати до столів, стільців, комодів, ліжок, дзеркал чи навіть холодильників. От представте: посеред глибокої ночі, коли ви вирішили, що саме в цей момент, вам життєво необхідний кусочок ковбаси, ви повільно, щоб не розбудити ні кота, ні рідних, підходите до холодильника. А там… На вас дивиться велика товста панда, що зображена на холодильнику, яка, неначе, передбачає ваше майбутнє. Погодьтесь: і для фігури корисно, і оригінальне дизайнерське рішення такого звичного елементу кухні.








Ще однією цікавою ідеєю є декупаж старих, ще бабусиних чемоданів. Перегляньте наступні фото, а раптом вам також захочеться створити такий чемодан, адже не "за горами” літня поїздка на море і там, він вам обов’язково стане в нагоді.










Категорія: Предметний дизайн | Додав: Galuna (15.03.2013) | Автор: Унгурян Галина
Переглядів: 2189 | Теги: декорація меблів, старі меблі, меблі в стилі декупаж, реставрація старих меблів, техніка декупаж, дизайн старих меблів, декупаж | Рейтинг: 4.2/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]