Головна » Статті » Предметний дизайн

П’ять продуктів від Стіва Джобса, яких очікує світ
Хоч уже минув рік, відколи далекоглядного співзасновника Apple Стіва Джобса немає серед нас, але плоди його неймовірної фантазії, невтомного прагнення до досконалості і гостре око дизайнера продовжують випереджувати час і змушують тремтіти від могутності компанії, яку він створив. Нещодавно випущений iPhone 5 і нові флеш-розьєми були затверджені Джобсом, перш ніж він помер, майбутній міні Ipad отримав зелене світло особисто від Стіва, і усі наступні новинки від Apple на найближчі кілька років, ймовірно, будуть проектами, за якими він особисто стежив.

Деякі з останніх нереалізованих планів Стіва Джобса  можна назвати більш актуальними, ніж інші. Однак серед них є п'ять неймовірних продуктів від Стіва Джобса, на які з нетерпінням очікує світ і яких не бачив ще ніхто.

Ipad-міні
Стів Джобс на вираз виступав проти 7-дюймової таблетки Android. Але знову ж таки, Стів Джобс був вітряною людиною, і казав багато чого такого, у що сам не вірив. Наприклад, він одного разу сказав, що айпад ніколи не отримає підтримку мас, тому що ніхто не захоче дивитися відео на маленькому екрані. Такий коментар він спеціально видавав за правду, бо не хотів, щоб цю класну ідею підхопили конкуренти.

Виявляється, що таємно Стів Джобс був дуже зацікавлений у меншому iPad. Під час останніх свідчень у суді на процесі між компаніями Samsung та Apple старший віце-президент IOS Software Скотт Forstall сказав, що Стів Джобс мав свою думку щодо 7-дюймових планшетів. А саме, він вважав, що цей розмір надто малий, а ось 10-дюймовий пристрій вже може претендувати на увагу покупця. До слова, його прогноз дійсно почав справджуватися, коли 7-дюймові планшети не змогли потрапити на верхівку продажів і продемонстрували свою збитковість.  

ICARСтів Джобс мав дивні стосунки з автомобілями. Він вправно обходив незрозумілі каліфорнійські закони, відмовившись від стандартного номерного знаку на своєму автомобілі і міг змінювати його кожні шість місяців на ідентичних моделях свого улюбленого авто Mercedes SL55 AMG.

Але врешті-решт Стів хотів потрапити в автомобільний бізнес. За словами генерального директора і члена ради директорів Apple Міккі Дрекслера, справді однією із мрій Джобса було створення фірмових Apple-Icar. Якось він навіть висловив подивування тим, чому сучасні автомобільні компанії настільки мало приділяють уваги дизайну автомобілів у двадцятому столітті. Тож автомобіль від Apple міг би стати справжнім проривом в автомобільній індустрії.

Космічний корабель Campus
Протягом декількох останніх місяців перед смертю Стів Джобс надавав неймовірно важливого значення новому проекту Apple у місті Нью-Купертіно під назвою "Космічний корабель" Кампус. Це має бути нова вражаюча штаб-квартира для понад 12000 співробітників у вигляді гігантського кільця, повністю виготовленого з увігнутого скла, в комплекті з масивним підземним паркінгом і спеціальною залою, де Apple буде представляти всі свої майбутні продукти. Метою основного об'єкта буде виконувати дослідження. Оглядовий зал світового класу буде обслуговувати нові версії продуктів, а також корпоративні заходи. Будівля звичайно матиме вплив на довколишнє середовище і здається вже починає справляти його на містечко, де буде розташована. Уже тепер навколо обраної для штаб-квартири ділянки кількість дерев збільшилася з 3400 до 6000.

Коли Стів Джобс - майстер спотворення реальності – звернувся до міської влади Купертіно, щоб отримати дозвіл на будівництво на їх території кампусу і розповів, наскільки захоплюючою буде ця споруда, то купа політиків не мали жодних шансів: вони безумовно дали дозвіл. Будівництво цього «космічного корабля» ще не почалося, але процес його створення вже пішов. І коли його спорудження завершиться, це буде більше, ніж Пентагон Flippin.

iYachtЦе здається дивним, що Стів Джобс, який ніколи не прагнув до демонстрації багатства, і, здавалося, ніколи не виявляв особливої цікавості до моря, хотів побудувати супер-яхту ближче до кінця свого життя. Однак це саме так і Стів уже працював над цим у співтоваристві з легендарним французьким дизайнером Філіпом Старком.

Біограф Стіва Джобса Вальтер Айзексон описав iYacht як "витончену і мінімалістичну" сріблясту красуню із великими скляними стінами уздовж. Старк підтвердив, що iYacht це проект, який буде незабаром завершено, тож тепер дизайнер регулярно зустрічається з вдовою Стіва Джобса Лорін Пауелл Джобс, коли він знаходиться в Каліфорнії.

«Це не проект Apple. Це приватний проект, який розпочався зі Стівом Джобсом, і який був переданий його дружині,» — повідомив прес-секретар Старк для The Wall Street Journal.

Стів Джобс, мабуть, вирішив почати роботу над Іyacht після круїзу з Італії до Туреччини, який він назвав своєю кращою відпусткою. Джобс неодноразово змінював дизайн яхти на її ранніх стадіях, і як завжди під час роботи над власними продуктами, він працював над вдосконаленням у найдрібніших деталях.

Однак у 2009 році Стів мало не скасував цей проект через боротьбу з раком підшлункової залози. "Я не думаю, що я буду живий, коли яхта буде завершена", сказав він співзасновнику Apple Уолтеру Айзексону. "Але я вирішив, що робота над дизайном яхти стане розвагою для мене і у мене є шанс бути живим, коли це робиться". Тож він вносив зміни і доповнення у проект яхти до останніх днів свого життя.

На жаль, він не втілив свою мрію до кінця, але, як і багато створених ним продуктів з ідеальним дизайном, iYacht, коли її нарешті закінчать, буде даниною безсмертя для Стіва Джобса.

Інтерактивне телебаченняОднією з найзаповітніших цілей Джобса було зламати телевізійний ринок так само, як видозмінив музичний ринок  і здійснив революцію, революцію мобільних телефонів завдяки iPhone.

"Я хотів би створити інтегрований телевізор, який повністю простий у використанні. Його було б легко синхронізувати з усіма вашими пристроями та з iCloud .... Він буде мати найпростіший інтерфейс, який тільки ви можете собі уявити". Це спонукало аналітиків індустрії високих технологій розпочати детективну роботу серед компаній-постачальників деталей, щоб переконатися, що Apple, шукає засоби для створення свого нового продукту. Проте перешкод для виходу такого телебачення у світ було і є наразі більше, аніж стимулів. Про це у 2010 році говорив сам Джобс, але вже через рік за словами біографа Уолтера Айзексона відбулося тестування телевізорів Apple  із високою  чіткістю. Крім того, у записці для інвесторів аналітик Piper Jaffray Джин Манстер сказав, що він підтвердив, що Apple 'інвестує у виробничі потужності та забезпечення живлення для РК-дисплеїв "для телевізорів і вже є прототипи в роботі. Він зазначає, що його фірма давно вважає, що компанія Apple планує запустити інтерактивне телебачення в кінці 2012 або 2013 року.

Побачимо…
Категорія: Предметний дизайн | Додав: Yanetta-nicoletta (26.02.2013) | Автор: Николайчук Янна
Переглядів: 364 | Теги: продукти яких очікує світ, Дизайн, icar, продукти від Стіва Джобса, Інтерактивне телебачення, Космічний корабель Campus, iYacht, Ipad-міні, Стів Джобс | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]