Головна » Статті » Ландшафтний дизайн

Гарні декоративні огорожі
Огорожа є однією з основних складових красивого зовнішнього вигляду вашого дому. Її найважливішою функцією є захист будинку від будь-якого несанкціонованого проникнення. В-основному, хазяїни дому, будують огорожі настільки міцними та неприступними, наскільки дозволяють кошти. На жаль, при будівництві, її зовнішньому вигляду не приділяється належна увага. Та, останнім часом, клієнти купують декоративні огорожі, завдяки  їх різноманіттю та доступним цінам. Особливим недоліком декоративних огорож є те, що вони не представляють значущої перешкоди для зловмисників, а також їх  низька опірність для небажаних гостей. Тому, не покладайте на неї особливих надій, краще встановіть систему відеоспостереження вашої ділянки. До речі, встановлення спостереження є значно дешевшою послугою, ніж облаштування кам’яного муру навколо дому. У  всіх інших аспектах, декоративні огорожі мають чимало переваг.  Першою перевагою є величезне різноманіття по дизайну та технології облаштування декоративних огорож, зокрема, колір, технологія монтажу та матеріал виготовлення. Таким чином, ви маєте можливість красиво доповнити територію цікавим декоративним елементом. До речі, ковані огорожі є надійним захистом вашому дому, оскільки спроба їх подолання  може невдало завершитись для злодіїв. Декоративні огорожі є довговічними та не потребують спеціального догляду, легко монтуються та мають помірну вартість.

Зауважу, що декоративними називаються такі огорожі, які виконують одночасно захисну та естетичну функції. Такі огорожі можуть бути виконаними у єдиному стилі із будинком, а також вдало вписуватись у ландшафт. Вони бувають із дерева, клінкерної цеглини, металевого профілю чи бетону. Найбільш поширеними декоративними огорожами є: кована огорожа, бетонна євроогорожа та огорожа із натурального дерева.

Бетонна євроогорожа є залізобетонною огорожею, яка складається із окремих модулів, що мають стандартний розмір, та поєднуються в будь-які комбінації між собою.  Така властивість дозволяє отримувати різноманітні поєднання із стандартних деталей. Вони виготовляються за допомогою методу вібролиття, який дозволяє відтворювати у бетоні найменші елементи структур, орнаментів та забезпечує високу якість бетонної поверхні. Євроогорожі бувають рельєфними, плоскими, гладкими та шорсткими, при чому бетонні секції можуть імітувати звичайні матеріали такі, як природний камінь, дерево та цегляну кладку.

До складу бетону входить армуюча сітка, щебінь дрібної фракції, сталева суцільнотягнута арматура, пісок, суперпластифікатор та цемент. Бетонна огорожа продається по комплектах, в які входять чотири плити розміром 2*0,5 м та два стовпи із пазами, до яких плити прикріплюються при встановленні. Перевагами євроогорожі є те, що вони досить міцні, стійкі до низьких температур, вогнетривкі, можуть зупинити поширення вогню, легко комбінуються, а також те, що їх можна пофарбувати у будь-який колір. Якщо ж, перед фарбуванням, огорожу просочити ґрунтовкою глибокого проникнення, вона стає вологостійкою, тому фарба протримається багато років.

Встановлення такої огорожі не принесе вам жодних труднощів, адже вона встановлюється на будь-якому ґрунті за допомогою бригади, що складається із 2-3 людей, без залучення будь-якої механізації. Вага бетонної панелі складає 45-90 кг, стовпа – 40-110 кг. В більшості випадків, верхні секції огорожі є декоративними, ґратчастими, а нижні секції – суцільні.





Переглядаючи старі фільми українського виробництва, ми там часто бачимо  огорожі із дерева, які красиво доповнюють ділянку навколо дому.  На жаль, такі огорожі не міцні, не вогнетривкі, потребують постійного догляду та захисту від атмосферних опадів: снігу та дощу. Не зважаючи на ряд недоліків, у таких огорож є свої переваги, зокрема доступна вартість. Ціна на погонний метр дерев'яної огорожі складає 130-170 грн., іноді – 300 грн. Ще однією перевагою є великий асортимент огорож, із різним характером малюнка та фактурою. Особливою популярністю така продукція користується у прихильників природніх екологічних матеріалів та прихильників стилю кантрі.





У більшості випадків, ковані декоративні огорожі мають вигляд кованих ґрат, які встановлені між стовпами, із звичайної чи клінкерної цегли. Мереживні грати поділяються на ті, що виготовлені на підприємстві та на ексклюзивні, що виготовлені майстрами за індивідуальним замовленням. Металеві візерунки красиво поєднуються із різними архітектурними стилями. До речі, встановлення такої огорожі є хорошою інвестицією у ваш будинок, адже  у випадку продажу дому, його вартість істотно зростає. Такі огорожі вогнетривкі, довговічні, стійкі до температурних змін, але не дуже добре приховують ділянку від посторонніх поглядів. Тому, часто біля кованих огорож насаджують декоративні хвойні та в’юнкі рослини.

Вартість кованих огорож залежить від вартості її квадратних метрів, найменша ціна становить 500 грн.
Із більш детальною інформацією про ковані ворота, ознайомтесь у даній статті.





Існує безліч видів декоративних огорож, які виконані не за сталими технологіями, а за індивідуальним замовленням  та внаслідок професійності майстра. Декоративними матеріалами для їх виготовлення є скло, бамбук, лоза. Огорожі бувають плетеними та виконаними у вигляді низького та декоративного частоколу із використанням штучного підсвічування, виконані у різноманітних стилях. Іноді декоративні огорожі доповнюють цікавими оригінальними елементами (вбудованими рисунками, старовинними глечиками чи вазонами). Часом, такі огорожі застосовуються як декоративні елементи при поділі внутрішньої території при ландшафтному дизайні. Звичайно, такі декоративні огорожі виготовляються при індивідуальному замовленні та є ексклюзивними дизайнерськими рішеннями, тому їх вартість також буває особливою.

















































Категорія: Ландшафтний дизайн | Додав: Galuna (10.04.2013) | Автор: Унгурян Галина
Переглядів: 6878 | Теги: огорожа з дерева, гарні огорожі, красиві огорожі, кована огорожа, огорожа з каменя, плетена огорожа, частокіл, жива огорожа, декоративна огорожа | Рейтинг: 4.2/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]