Головна » Статті » Фото

Пленооптична камера: Що являє собою ця технологія?
Здавалося б що після дзеркальних фотокамер нічого нового не придумають і тільки буде розвиватися це що є. Але час проходить і тепер зявилися ентузіасти, що передрікають революцію у фотографуванні. Вони докорінно змінюють наше уявлення про те як повинна відбуватися технологія зйомки і якою повинна бути сама світлина.

В 2006 році Рен Нг (Ren Ng) — дослідник фотографії світлового поля з Стенфордського університету заснував проект Lytro (початкова назва Refocus Imaging), щоб до кінця 2011 року створити конкурентоспроможну камеру світлового поля. Ціль була створити апарат, що вміщувався б в кишені і був прийнятний по ціні. І от настав кінець 2011-го і дійсно компанія почала приймати замовлення на новостворену камеру, що цілком здивувала світ. (Читайте в новинах)

Отож, що це таке?

Пленооптична камера (від лат. plenus – полный і древньогрецького optikos - зоровий), тобто камера світлового поля — фотоапарат, що використовує масив  мікролінз для зйомки інформації про світлове поле сцени в чотирьох вимірах. Така більш повна інформація про світлове поле може використовуватися для вирішення різноманітних проблем компютерної графіки. Саме ж світлове поле - це кількість світла, що поширюється в будь-якому напрямку через кожну точку в просторі.


Так Едельсон і Ван запропонували конструкцію пленооптичної камери для вирішення проблем сумісності зображень при стеріо накладанню. Для цьго масив мікролінз ставили в фокальній плоскості основного обєктива фотоапарата. В такому випадку ПЗС-матриця знаходилася трохи позади мікролінз. При використанні зображень знятих таким чином, частини фотографії, що знаходилися не в фокусі, можуть бути детально проаналізовані, і з них можуть бути виведені дані про глибину сцени. Тоді заявлялося що негативний бік такої системи — низька роздільна здатність вихідного знімку.

Також невдовзі з’явилася камера світлового поля Adobe — прототип 100-мегапіксельної камери для 3D-фотографій сцени з фокусуванням за допомогою 19-ти індивідуально налаштованих лінз. Кажна лінза, при цьому, створює 5,2-мегапіксельну частину фотографію сцени. Кожна з таких фотографій може бути сфокусована уже після власне фотографування.

А вчені з Стенфордського університету використовувала 16-мегапіксельну камеру з масивом в 90 000 мікролінз. Там кожна лінза створювала частину зображення з роздільною здатністю приблизно в 175 пікселів. Тому роздільна здатність вихідного зображення складала відповідно 90 кілопікселів. Це було перше захоплення світлового поля, що відбулося більше 15 років тому. Звичайно 90 кілопікселів – це дуже мало, але установка що робила таке фото в той час займала цілу кімнату подібно до першого компютера.

Зараз все це вміщає в собі маленька коробочка під назвою Lytro. Для запису світлових полів в ній використовують інноваційні типи датчиків, так званий датчик освітленості поля. Датчик освітленості поля захоплює колір, інтенсивність і вектор напрямку променів світла. Дана інформація кардинально відрізняється від інформації, що записується камерами з традиційними датчиками, які просто складають всі світлові промені, і записують їх як цілісну кількість світла.


За допомогою потужного програмного забезпечення всередині камери відкриваються нові  можливості, які ніколи не були раніше. Складні алгоритми використовують повне світлове поле, тому з’явилися нові способи робити і перегляду фотографій.

Дані камери більше спираються на програмне забезпечення, а не на технічні компоненти, що підвищило продуктивність: збільшення швидкості фотографування, та можливість вилучення кращих фотографій в умовах низької освітленості.  Також створюються нові можливості для інновацій в об'єктиві камер, управлінні камерами та їхньому дизайні.

Наше візуальне спілкування швидко розвивається, і очікування людей змінюються з плином часу. Камери світлового поля відкривають дивовижні можливості в нашому візуальному спілкуванні. Вони дозволяють не тільки зосередитися на об’єкті  фотографії після її створення, ай перемикатися між 2D і 3D виглядом зображень. З цими дивовижними можливостями, фотографії стали захоплюючі, цілі інтерактивні візуальні історії, які ніколи раніше, майже живі картини.

Також пленооптичні
камери відмінно підходять для слідкування за  обєктами, що рухаються. Записи з камер безпеки, що використовуватимуть дану технологію, у випадку яких-небудь злочинів можуть бути використані для створення точних 3D-моделей підозрюваних.


Коментарі відомих видань

"Для фотографа, будь то любитель або професіонал, технологія Lytro означає, що головна біль фокусування зникла." - Стів Лор, Нью-Йорк Таймс.

"Ця додаткова інформація [світлове поле] відкриває цілий світ можливостей, в тому числі здатність зосередитися на будь-якій глибині різкості в зробленій фотографії". - Шаріф Сакр, Engadget.

"Потім ви отримуєте цифрові фотографії, регульовані в майже нескінченне число способів". - Кріс Тейлор, Mashable.

"Lytro розвиває новий тип камери, яка докорінно змінює фотографії вперше з 1800-х років". - Сара Лейсі, TechCrunch.

Категорія: Фото | Додав: systems (29.10.2011) | Автор: Микола Ткачук
Переглядів: 903 | Коментарі: 1 | Теги: Lytro, світлове поле, Пленооптична, камера, світлового поля, фотограф, фотографія, Університет, Рен Нг, Стенфордський | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]